Dureri in partea dreapta a fetei

21-12-2009
cryss_deea2006
Nu este medic/terapeut
cryss_deea2006
Buna seara.
Am de 2 zile niste dureri in partea dreapta a fetei. Ma dor maselele, urechea dreapta si capul. Deseori simt intepaturi in obraz si in ureche. Nu stiu despre ce este vorba.Cand stau intr-un loc calduros nu am absolut nimic, insa cum ies undeva unde este mai frig durerile reapar. Ce poate fi si ce medicamente pot utiliza?
Va multumesc mult.
3 comentarii
0
22-12-2009, ora 00:16
cryss_deea2006
Nu este medic/terapeut
cryss_deea2006
Este vorba de Nevralgie de trigemen?
0
22-12-2009, ora 09:07
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
eu am patit saptamana trecuta acelasi lucru...s-au dovedit a fi probleme stomatologice, mai precis maseaua de minte...iti recomand un dentist
0
22-12-2009, ora 14:31
cryss_deea2006
Nu este medic/terapeut
cryss_deea2006
am fost astazi la dentist si mi-a dat sa iau niste antiinflamatorii 3sau 4 zile, si apoi trebuie sa ma duc la el sa curete acolo.n-am inteles mai nimic pt k vorbea in ruseste(eu sunt in portugalia acum)ms alynutza orikum;).am inteles k a intrat gingia peste masea sau invers, ceva de genul.sper sa ma mai lese durerile cu pastilele astea...:(
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.