dureri in piept

02-09-2012
sabauanca88
Nu este medic/terapeut
sabauanca88
Buna ziua am 24 de ani si acum 3 luni am avut un deces in familie, mama a decedat din cauza un infarct miocardic acut, din acel moment simt durere in piept mai exact in sanul stang si in cosul pieptului deaspupra sanului stang pana aproape sub brat, ma mai inteapa si simt o durere apasatoare, nu e mare dar e neplacuta.apare de mai multe ori pe zi si in acelasi timp simt ca ma speriu si am batai de inima mai dese pulsul mare mi se usca gura si imi amorteste gatul dandu-mi senzatie de greata imi tremura mainile si simt ca parca nu am aer.in continuu am o senzatie de frica mai exact de frica sa nu patesc ca ea, frica de moarte...ma speriu de orice cred ca sunt bolnava. am fost la doctor mi-am facut un ekg a iesit normal bataile sunt normale am tensiunea 13 cu 9 12 8 depinde.beau cafea multa si fumez.am stari in insomnie imi vine sa plang mereu si sunt f trista.e foarte greu sa traiesc asa mereu cu frica ca fac infarct sau ca ma imbolnavesc si mor.fac tratament cu magnerol si iau fier picaturi pentru ca sunt si anemica va rog raspunde-ti si spuneti-mi ce sa fac ca nu mai stiu mi frica ca ma culc si nu o sa ma mai trezesc cum a patit mama gandurile mele sunt negre si ma gandesc numai la frica de a nu muri...oare am ceva la inima sau am o spasmofilie urata anxietate cum pot face diferenta daca e pe baza cardica sau e doar din cauza fricii
?
3 comentarii
0
02-09-2012, ora 07:32
nicoriciuioananicoleta
Identitate neconfirmată
nicoriciuioananicoleta
pt sabauanca 88.buna, sunt doar medic rezident dar pot sa te asigur ca e vorba de Atac de panica, in urma socului suferit.incearca Stresclin 2*2 capsule pe zitimp de 2 saptamani, continua magnerot, incearca sa te convingi pe tine ca nu trebuie sa ai aceeasi soarta.Daca lucrurile nu marg spre bine, adreseazate unui psihiatru, fara nici o retinere, nu e o boala psihica, e o tulburare care se rezolva cu tratament adecvat.
0
07-09-2012, ora 12:28
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna sabaoanca si eu am aceleasi probleme dar mentionez ca le am de mult adica decind a facut tayta infarct parca simptomele lui sau mutat la mine ma chinui foarte tasre caci durerile sunt dese probabil unde numi iese din cap ca am si eu ceva la inima vreau sa spun ca am fost si eu la 4 medici la un cardiolog, internist unde am facut 2 ekg si mia spus ca nu sunt modificari, iar ceilalti 2 medici ma asigurat ca am atacuri de panica si anxietate depresie si fobie nu stiu ce sa ma fac sunt 5, 6 ani decind ma chinui asa ma dor si coastele de sub sini umarul drept ceafa e mereu intepenita nu prea dorm, tremur si transpir si mie frica sa nu fac infarct caci asta mia intrat in cap spatele ma supara rau chiar si articulatiilre, am avut durere si in maxilar de am zis ca mor nu mai scap acum 2 luni am fost si am facut un control cu biorezonanta si mia spus asa ;ficat mare si gras, steatoza hepatica infectie ambii rinichi, discopatie lombara, creierul nu se ohigeneaza cum trebuie, probleme la plaminul drept, coloana deformata, jardia candidoza vaginala, si la ochi ceva probleme colon iritat glanda tiroida [tulburare] boala autoimuna, gastrita bronhii incarcate si cam atit CE SPUI ?EU NU MAI STIU CE SA FAC SA IES DIN STARILE ASTEA CU CARE MA CONFRUNT DE ATITIA ANI IN FIECARE ZI ASTEPT RASPUNSUL TAU
0
13-09-2012, ora 16:42
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna din nou iti spun imi pare rau ca nu ai dat nici un raspuns se pare ca nu vrei sa comunici cu alte persoane care din pacate au aceleasi probleme ca si tine sper ca nu team suparat o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •