dureri in plamani

24-04-2007
kristof
Nu este medic/terapeut
kristof
de trei zile simt o durere in regiunea pectorala dreapta. la inceput am crezut e viroza respiratorie, dar nu sunt racit deloc, acum deja simt durerea de fiecare data cand iau aer, cand stau in pat mai suport, dar cand stau in picioare ma inteapa. am si febra de vreo doua zile iau paracetamol si ampicilina, la doctor inca nu am fost deoarece lucru in strainatate, fara contract ma tem ca e foarte scump, dar daca e cazul ma duc, Va rog sa ma ajutati Multumesc
3 comentarii
0
25-04-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Eu cred ca e de mers la medic, poate sunt si acolo clinici pentru urgente sau gratuite. Daca e vorba de febra, s-ar putea sa fie nevoie de antibiotic, sa nu fie vreo pneumonie, ceva, fiindca asta nu se trateaza "dupa ureche". Succes sa gasiti clinica potrivita!
0
26-12-2009, ora 00:59
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
buna eu am avut o raceala serioasa care a durat 3 sap[t si am ramas cu o durere in peit usoara intre plamani nu stiu ce poate fi rpbabil e de la racelaa nu mai inteleg nimic, , , uh ai alfat ceva?
0
26-12-2009, ora 21:01
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
In primul rand fara sa te sperii dute si fa-ti o radiografie pulmonara si te calmezi asa sti daca ai ceva
sau dute la un medic (pneumologie)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vitamine și suplimente pentru plămâni
  •