Dureri masea plombata

25-11-2019
Mariusca
Nu este medic/terapeut
Mariusca
Am o masea plombata, de cateva luni (4-5) si a inceput sa ma doara si cand beau apa si cand o ating cu maselele de sus.
Joia trecuta, am aflat ca am infectie la o masea de sus care avea nervul scos, era cariata si sparta si am extras o. (Tin sa spun ca am avut antibiotic pentru infectia minuscula, am obrazul putin umflat), iar de ier, a inceput sa ma doara maseaua de sub ea (cea de jos) foarte tare. Maseaua am plombat o pentru ca mi s a spus sa o fac mai repede ca sa nu ajunga caria la nerv, zis si facut. Este posibil sa nu fi fost caria inlaturata de tot iar acum sa imi fi atins nervul?
Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.