Dureri permanente pelvis, sacral...va rog răspuns...

11-03-2023
Dorina2021
Nu este medic/terapeut
Dorina2021
Bună ziua!
De 5 luni in urma unui eveniment traumatic mi s-au declanșat niște dureri în pelvis, sacral, o senzație ciudata în rect și pe vezica.
Durerile sunt permanente cât sunt treaza, nu ma doare când dorm, în rest ma doare tot timpul.Durerile sunt localizate în zona sacrala, cu o senzație ciudata în rect, iradiază în pelvis, la menstruație pur și simplu devin groaznice.
Am făcut rmn pelvin, nenumărate ecografii pelvine, papa Nicolau, analize de sânge complete, ecografie rinichi și vezica, rmn lombar, rmn sacroiliece, analize reumatologie, doar la rmn-ul lombar au ieșit 3 hernii de disc în faza incipienta cu atingere discreta a rădăcinii nervoase l3-l4, l4-l5, l5-s1, în rest totul a ieșit în regula, am stat internata în spital mi s-a făcut antibiotic, diferite injectii pentru durerea, durerea nu cedează cu nimic.Am făcut 10 zile fizikinetoterapie, fără nici un rezultat.
Durerile s-au declanșat brusc o data cu decesul unuia dintre părinți.
Nu știu ce sa mai fac și încotro sa ma îndrept, va rog dacă ma puteți ajuta cu o sugestie, părere...pot da herniile de disc asemenea dureri?
Mulțumesc!
4 comentarii
1
11-03-2023, ora 14:00
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Vizitați un osteopat, care va ști cum anume sa va ajute. Foarte probabil aveți diafragma blocata, cu multe tulburari digestive (balonări, constipație, etc). Cu o muncă optimă, Osteopatul este cel care va poate ajuta.
0
11-03-2023, ora 14:52
Dorina2021
Nu este medic/terapeut
Dorina2021
Mulțumesc pentru răspuns. Nu ma simt balonata și nici constipatie nu am, doar dureri.
0
11-03-2023, ora 15:17
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Consultați un osteopat, cu toată încrederea.
0
11-03-2023, ora 15:21
Dorina2021
Nu este medic/terapeut
Dorina2021
Bine.Multumesc. Asa voi face!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: