Dureri post extracție molar de minte

20-07-2021
Roxana2198
Nu este medic/terapeut
Roxana2198
Buna ziua.
Acum 4 zile mi-au fost extrași cei 2 molari de minte din partea stânga urmând ca peste 2 săptămâni sa scot siturile.
Încă nu mi s-a desumflat obrazul și ma doare in continuare zona extracție, nu pot sa mestec nici pe cealaltă parte și a început sa sa ma doară gâtul când înghit.
Este normal așa ceva?
Ajutați-mă va rog!
Medicul nu mai Răspunde la telefon iar la cabinet doamna secretara spune ca este prea ocupat.
De 2 zile ma trezesc la 2/3 dimineața și nu mai pot dormi de durere, parca nici analgezicele nu mai vor sa coopereze.
Precizez ca iau și antibiotic încă din ziua extracției.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.