Dureri puternice de cap si amorteala

15-12-2018
Anonim878
Nu este medic/terapeut
Anonim878
Buna ziua, de aproximativ o lună jumătate am inceput sa am ameteli si dureri in piept.Am făcut analize de sânge, EKG, electrocardiograma, totul in ordine.Am făcut apoi un RMN cerebral, la fel totul ok.Imediat după acest RMN au apărut dureri puternice de cap, care nici astăzi la o lună și ceva nu mi-au trecut.Am fost la neurolog, a spus că nu am nimic.Am făcut radiografie pulmonara, test la orl pt sinuzita, EKG, teste la cap totul in ordine dar eu am in continuare dureri de cap, ameteli, stari de dezorientare si imi amorteste uneori partea stanga a capului si am dureri in piept.Mentionez ca simt si o presiune asa in cap, mai accentuata cand ies de la dus.Ati mai întâlnit asa ceva??am mai citit, ar putea fi vorba de o spondiloza cervicala??multa sanatate va doresc
1 comentarii
0
21-12-2018, ora 09:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Da. Poate sa fie o spondiloza cervicala. Trebuie investigata si daca e cazul, trebuie tratata si coloana cervicala. Noi avem rezultate foarte bune in aceste tratamente, deci se poate trata si puteti scapa de simptomele neplacute pe care le aveti.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  •