Dureri și arsuri de picioare

14-03-2019
Vioras67
Nu este medic/terapeut
Vioras67
Bună seara de câteva săptămâni ma ustura pielea la ambele picioare ma ustura ingrozitor ma ustura pielea de pe tibie și mușchi simt o căldură puternica cu și arsura de la genunchi pana la glezna ca și cum as fi arsa sunt diagnosticata cu poliartrita sero negativa dar aceste arsuri nu trece la tratament, rog vă ajutați-mă Mulțumesc anticipat.
2 comentarii
0
15-03-2019, ora 19:48
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara,
Poate fi un simptom din cadrul poliartritei reumatoide, poate fi o insuficienta vasculara periferica, poate fi o supra-solicitare musculo-articulara etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
25-03-2019, ora 19:54
Vioras67
Nu este medic/terapeut
Vioras67
Bună seara ma confrunt de câțiva ani cu o problema la care nu primesc nici un răspuns am în mușchii de la picioare niște gilme care sunt destul de mari în jur de 1, 5-2cm sunt dureroase la palpare îmi contracta musculatura și ma dor mușchii la mers sunt multe parca am mușchii formați din bolovani am crezut ca s-unt lipomi dar ecografu a arătat ca nu mai degrabă părea a fi scwannom am făcut RMN la una care are dimensiuni mai mari rezultatu este următorul formațiuni cu aspect pseudo-inflamator musculos- tendinos profund acum mia apărut si pe mâini sunt plina de gilme unele sunt rotunde unele au forma lunga vă rog din suflet spunetimi ce poate fi sau la ce medic sa merg mâinile și picioarele îmi sunt umflate Vă mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: