Dureri umeri, incheieturi, mâini si ghenunchi | Forumul Medical ROmedic

Dureri umeri, incheieturi, mâini si ghenunchi

10-03-2016
Amy1207
Nu este medic/terapeut
Amy1207
Buna ziua, am 28 de ani, 1, 60m, greutatea oscileaza intre 47-50, de câţiva ani buni sunt in Anglia, de 6 ani ma confrunt cu dureri îngrozitoare la umeri in fiecare, doctorii de aici au spus ca am umerii inflamati, a fii, dar fara analize, fara nimik nu stiu exact, iau pastile antiinfamatorii(naproxen+omeprazol pt protejarea stomacului)
, pastilele ma ajutau cat le luam după un timp durerea dispărea dar tot nu imi sunt la fel de functinalbili umerii
Anul acesta durerea e îngrozitoare, si mai nou ma dor si mâinile, si incheieturile rau, iar pastilele nu ma ajuta deloc!!
Am suferit si un accident de masina, am facut terapii de tot felu, spatele meu tot ma doare, acasa am facut radiografii, dar doctorul a spus ca sunt sănătoasă, sunt doar cu figuri, iar durerea este in capul meu!
Nu pot lucra mai nimic cu mâinile momentan, sunt extraordinar de dureroase,
Va rog di suflet sa ma ajutaţi, ce as putea face exista ceva tratamente, pastile terapie, sunt prea tanara sa ma tot doara atâtea
Menţionez, ca de 5ani doctorii au descoperit ca sufar de Boala Choeliaca, asta după ce au început durerile la nivelul umerilor!
Va mulţumesc din suflet
3 comentarii
0
10-03-2016, ora 10:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa tineti dieta pt boala asta.Vedeti daca se amelioreaza durerile.
0
10-03-2016, ora 10:22
Amy1207
Nu este medic/terapeut
Amy1207
Va mulţumesc pentru răspuns
Dieta o tin strict, de 5ani!
Ce as putea lua in schimb, cremele nu ajuta deloc!am incercat tot feluri de creme De dureri dar fara rezultat!
Pentru umeri m-ar interesa mai mult
Va mulţumesc
0
10-03-2016, ora 10:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Alifie chinezeasca Wild Tiger, plafar, 5 lei.

Interesati-va de terapia de venin cu albine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.