Ecografie gât

30-05-2020
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Bună ziua în urma efectuării unei ecografii mi s-au depistat mai mulți ganglioni măriți in volum iar medicul radiolog mi-a recomandat consult stomatologic având probleme mari cu dantura( masele multe cariate/lipsa), întrebarea mea este daca dantura poate avea legătură cu mărirea in volum a ganglionilor din aceea zonă. Mulțumesc.
4 comentarii
0
31-05-2020, ora 17:59
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Sigur, starea dintilor poate influenta mult starea gangionilor cap+gat.
0
31-05-2020, ora 19:33
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Mulțumesc
0
31-05-2020, ora 21:44
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Va fi nevoie sa faceti alte investigatii imagistice pentru dinti ( diverse tipuri de radiografii, radiografie panoramica, CT), doar ecografia nu este suficienta. Mergeti la un medic dentist competent si veti face impreuna un plan. Multa sanatate!
0
31-05-2020, ora 22:40
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Va mulțumesc mult pentru îndrumare, am fost la hematologie, la orl, nimic din aceste sfere rămâne doar stomatologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •