Efectin, cam in cat timp si-a facut efectul?

23-07-2019
star
Nu este medic/terapeut
star
Buna seara.Cei care luati efectin pt anxietate, cam in cat timp si a facut efectul? Eu iau de o luna si nu prea simt imbunatatiri.
8 comentarii
1
24-07-2019, ora 07:22
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Rezultate mai rapide se obțin combinând medicația cu psihoterapia, pentru că înveți să gestionezi altfel situațiile întâlnite, îți diminuezi temerile și câștigi competențe pentru rezolvarea problemelor dificile.
1
24-07-2019, ora 14:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca in 4-6 saptamani nu da deloc rezultate, mergeti sa il schimbati. Nu vi se potriveste.
1
24-07-2019, ora 16:57
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Depinde de metabolism depinde de doza cam in 4 6 săptămâni se simte o ameliorare a simptomelor
0
24-07-2019, ora 18:34
star
Nu este medic/terapeut
star
Eu iau de 75 mg
2
25-07-2019, ora 09:40
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Că sa intre in acțiune mecanismul dual al venlafaxinei trebuie luata doza la 150 mg.Discutati cu medicul dv curant
2
25-07-2019, ora 22:55
Trolleru
Nu este medic/terapeut
Trolleru
Isi face efectul in cam minim 21 de zile, o luna e mai edificator
0
29-09-2019, ora 12:13
bibi13
Nu este medic/terapeut
bibi13
Bună ziua. Și eu am început sa iau venlafaxina și după 10 zile m am simțit fff rău. Doar ca am luat 1 tableta pe zi. Voi începe sa iau 2 tablete, asa cum mi s a recomandat și sper sa fie bine. Doamne ajuta.
1
29-09-2019, ora 13:58
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Discută cu psihiatrul orice schimbare de dispoziție, ca să poată să-ți modifice dozele dacă e cazul, sau chiar să-ți schimbe tratamentul dacă nu ți se potrivește.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: