Eficienta radioviziografului

09-09-2013
catalinutzu
Nu este medic/terapeut
catalinutzu
cat de buna este radiografia facuta cu acest tip de aparat radioviziograf ca am facut una si dentistul a spus ca nu am nici o carie desi pe mine ma deranjeaza ceva...
7 comentarii
0
10-09-2013, ora 02:39
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Radioviziograul este destul de eficient daca este reglat cum trebuie ( ca orice aparat ) si reda detaliile radiografiei clasice. Poate este vorba de alt dinte? Sau poate e vorba de o afectiune gingivala... ce nu se observa la radiografie?!
0
10-09-2013, ora 19:27
catalinutzu
Nu este medic/terapeut
catalinutzu
am fost azi din nou sa vada despre ce este vorba sa uitat la dinti si la radiografia care am facuto cu ceva timp in urma si a spus ca nu am nici o carie mentioniond ca pe mine ma doare doar cand este aer rece si mia dat o pasta de dintii pentru dinti sensibili
0
12-09-2013, ora 14:37
Dr. Andreea Florea
Stomatologie, Craiova
Dr. Andreea Florea
Buna ziua

Va rog sa imi spuneti ce varsta aveti.
0
12-09-2013, ora 23:06
catalinutzu
Nu este medic/terapeut
catalinutzu
23
0
13-09-2013, ora 16:30
Dr. Andreea Florea
Stomatologie, Craiova
Dr. Andreea Florea
Este foarte posibil sa fie camerele pulpare mari (locul unde se gaseste nervul), lucru frecvent intalnit la pacientii tineri, si din aceasta cauza, sa apara sensibilitatea la rece si la dulce. Este nevoie de impregnari. Mergeti la un cabinet stomatologic unde se aplica lacuri pentru sensibilitate dentara.
0
13-09-2013, ora 19:47
catalinutzu
Nu este medic/terapeut
catalinutzu
eu nu sunt in tara sunt in anglia am fost de doua ori pt aceeasi problema si nu a gasit nimilk a spus sa incerc o pasta pt dinti sensibili
0
14-09-2013, ora 11:38
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Catalinutzu, lacurile pentru sensibilitate sunt varianta de cabinet, ceva mai "puternica" si pasta este varianta pentru acasa. Cum iti este cu pasta pentru dinti sensibili?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Respirația pe gură în timpul somnului ar putea crește riscul apariției cariilor dentare
  • Nanoparticulele pot ajuta la spargerea plăcii bacteriene și la prevenirea cariilor
  • Cariile de colet
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  • Vaccinul pentru prevenirea cariilor dentare
  • Pasta de dinți cu peptide pentru reducerea cariilor
  • O peptidă bioactivă poate ajuta la tratarea cariilor dentare
  • Frica de radiații – impactul psihologic al investigațiilor radiologice asupra pacienților
  •