Ejaculare precoce

19-01-2019
vsabau
Nu este medic/terapeut
vsabau
Sufăr de ejaculare precoce de când ma știu și este destul de frustrant, enervant si chiar mi-a scăzut și stima de sine deoarece îmi este foarte greu sa intarziu și sa controlez ejacularea.. am fost la urolog de curând și mi s-a recomandat Priligy, l-a mai folosit cinevav? Ce alte metode folosiți? Cum ati reușit sa scăpați de aceasta problema ?
2 comentarii
0
19-01-2019, ora 14:21
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Priligy pentru asta situatie a fost creat. S-ar putea insa ca rezultatele tratamentului sa fie limitate daca nu intelegeti care sunt cauzele problemei. Ar fi recomandat sa mergeti la un psihosexolog (terapeut sexual) cu care sa explorati cauzele dar si alte solutii de rezolvare a problemei.
0
19-01-2019, ora 17:53
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ca și colegul meu îți recomand ca în paralel cu tratamentul să mergi și la un psihosexolog, pentru că de multe ori cauzele care stau în spatele unei asemenea tulburări sunt de natură psihologică.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.