Ejacularea precoce poate fi urmare a unei boli venerice?

08-12-2005
bogy
Nu este medic/terapeut
bogy
Ejacularea precoce poate fi urmare a unei boli venerice..?
Va intreb acest lucru pentru ca am avut o relatie de un jumatate cu o fata (eu sunt baiat, am 21 de ani)..cu care am avut pentru prima oara contact sexual.(adica inainte am fost virgin) si la primul contact nu am avut problema cu ejacularea precoce..adica a fost ok..insa incepand cu al doilea am inceput sa am senzatie de ejaculare la cateva secunde dupa intomisiune..si acest lucru a continuat cu unele remedieri insa nu esentiale.Dupa un an ea a fost la un control ginecologic si i-a fost descoperita o boala (candida) si mi-a recomandat sa folosesc si eu ( medicul i-a recomandat ei sa ma tratez si eu) unguente clotrimazol si nizoral..insa nu stiu pentru ce..
Tot de atunci mai am si o pata mai rozalie la baza penisului pe zona pubiana..care imi provoaca mancarimi.
Desi am folosit cele unguente..prezint in continuare mancarimea si suprafata glandului este uscata mereu.
De cand m-am despartiti de ea(6 luni) am mai avut contacte sexuale cu o alta fata de acesta data protejate...ejacularea precocve fiind din prezenta.
Vreau sa va spun ca am incercat metode de a elimina ejacularea precoce..am incredere in mine..insa pur si simplu la intromisiune senzatia de ejacuare e prea puternica..si greu de controlat incat tind sa cred xa e problema fizica... si nu una psihica.
Astept cu nerabdare sfatul dumneavoastra...precizez ca mi-e rusine sa merg la medic (nici nu stiu la ce medic).
2 comentarii
0
19-12-2005, ora 00:00
Dr.Anca Zbranca
Nu este medic/terapeut
Dr.Anca Zbranca
Problema dumneavoastra nu este de natura dermatologica si nici data de vreo boala cu transmitere sexuala.
Poate fi rezolvata apelind la un endocrinolog-sexolog sau la un psiholog-sexolog.oricum la cineva foarte competent si care a absolvit cursurile post universitare de sexologie la una din clinicele universitare de endocrinology din tara.
Din pacate nu stiu decit pe cei din Iasi.Ma pot interesa unde sa va orientez daca imi spuneti din ce zona sunteti.

Cu consideratie, prof.dr.Anca Zbranca
0
19-12-2005, ora 00:00
bogy
Nu este medic/terapeut
bogy
Sunt din Timisoara.Va multumesc foarte mult pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: