epilepsia la copil de 2 ani?

25-06-2009
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
am o fetita de 2 ani si cand incepe sa planga isi tine respiratia si daca nu ii suflu in fata ajunge sa lesine.am fost cu ea la spital in italia iam facut toate analizele inclusiv la inima si mia zis ca e totul in regula dar ea continua sami faca asa.Va rog datimi un sfat ce ar pute fi e prea mica si nu stie sasi controleze plansu sau o fi altceva mai grav precum epilepsie
4 comentarii
0
25-06-2009, ora 20:52
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
doamna epilapsia e considerata boala neurologica deci postati la boli neurologice poate va ajuta cineva cu un raspuns sanatate micutei
0
25-06-2009, ora 21:42
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
va multumesc nu stiam
0
26-06-2009, ora 20:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Epilepsia este o boala din domeniul psihiatriei dar nu cred ca are asa ceva.Cu cine sta fetita acasa cu tine sau o lasi cu altcineva Daca o lasi cu cineva strain si tu pleci la munca ar fi bine sa aduci vreo bunica de acasa sa mai stea cu ea.Cred ca este o problema trecatoare de ordin psihic ori e prea alintata ori exista un stress in relatia voastra cu ea dar n-ar strica sa o duci la neurologie si sa-i faci si o electroencefalograma.Poate vii cu ea acasa in vacanta si o duci aici la control.
0
04-09-2009, ora 21:34
raluk_dv
Nu este medic/terapeut
raluk_dv
am si eu i ontrebare.de aproape 4 ani mama mea face in timpul somnului crize convulsive dar numai in timpul somnului..a facut toate analizele posibile si nimic in neregula.crizele le face foarte des adica in fiecare luna-cate 4-5zile.i s-a pus diagnostic epilepsie.a facut tratament cu depakine chrono dar nu a avut nici un rezultat.acum face trat cu lamotrin.va rog dati-mi un sfat suntem fff stresati si nu mai putem dormi noaptea de frica sa nu ii fie rau.si crizele de multe ori dureaza mult, isi musca buzele, se incoarda, tine ochii deschisi, uitandu-se intr-un punct.va rog din inima un sfat orice.multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: