este hernie de disc?

13-06-2013
ipohondrul
Nu este medic/terapeut
ipohondrul
de un an de zile ma doare spatele, am avut o fractura si a trebuit sa stau la pat ceva timp, in aceasta perioada ma durea spatele in zona lombara de la prea multa sedere. Cu timpul insa s-a cronicizat si a inceput sa ma doara in timp ce stau in pozitie sezut, iar de o luna si ceva de zile am inceput sa simt o durere si pe piciorul drept, sa mi amorteasca sa nu mai aiba aceeasi sensibilitate.Daca merg si fac putin efort fizic durerea incepe sa dispara, deci e strict legata de pozitia sezut. Am 21 de ani, am avut o viata destul de activa, am jucat fotbal, dar am petrecut si timp la calculator in pozitii inconfortabile. Spuneti-mi ce ar putea fi si ce doctor ar trebui sa consult. Multumesc
3 comentarii
0
14-06-2013, ora 14:34
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Mergi direct si fa niste infiltratii cu ozon ! Cauta ozonoterapie in orasul tau si daca nu-ti trece cu astea du-te la un neurochirurg nu la alta specialitate !

Bafta !
0
19-06-2013, ora 15:00
ipohondrul
Nu este medic/terapeut
ipohondrul
stiti cumva un cabinet al unui doctor neurochirurg?
0
31-03-2015, ora 14:03
trabant
Nu este medic/terapeut
trabant
Mai mult ca sigur ai o spondiloliza (fractura sau fisura de sacrum) combinata (sau nu) cu spondilolistezis (deplasare de vertebra).Eu am spondilolistezis fara fractura.Durerile pot dura si ani de zile.Singurul tratament e scaderea in greutate, kinetoterapia si balneo.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: