Este o prietenie sau ceva mai mult?

17-06-2008
diana88
Nu este medic/terapeut
diana88
Deci eu cu prietena mea invatam in acelashi liceu shi prietenim de 9 ani.Ea are prieten la moment, iar eu de 1 an nu am prieten, faptul ce ma ingrijoreaza pe mine este ca simt gelozie adica numi place ca in ultimul timp ea petrece timpul mai mult cu el shi ma doare faptul ca ei doi vorbesc despre mine si el e impotriva mea.., tot timpul spune nishte glume de prost gust despre mine prietenii mele care fiind iubita lui, adica intelegeti cum sa fac ca el sa nu sa se ma amestece si sa aflu ce se intimpla cu mine, adik pentru mine alta prietena decat ea numai exista shi nu shtiu cum sa ma linishtesc anume moral shi psihik, adika ma simt total ka o proasta shi ei sunt asupra mea, as dori sa nu mai vorbesc cu ea, sa uit de ei, dar nu pot sa las un amarit sa-mi ia prietena!
2 comentarii
0
17-06-2008, ora 00:00
diana88
Nu este medic/terapeut
diana88
Va rog ajutatima ceva sfaturi..dinainte va multumesc mult, dac ceva nu e inteles intrebati eu va raspund
0
01-07-2008, ora 00:00
andora
Nu este medic/terapeut
andora
am trwecut si eu prin aceeasi situatie cand eram de varsta ta si miam pierdut prietena regret si acum ca nam putut fi mai intelegatoare Mi se parea ca prietena mea e doar a mea ca nu are dreptul sa puna pe altcineva inaintea mea si eram geloasa.Nu am facut decat sa o indepartez de mine Gndestete ca poate el o sa treaca dar tu poti sa ramai Si o prietenie adevarara gasesti mult mai greu decat un tip.As fi vrut ca atunci sa mi fi deshis cineva ochii Poate nu treceau 15 ani in care sami para rau dupa ea Si oricum incearca sa nu mai ei lucrurile asa in tragic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul