este sanatoasa Continenta Sexuala?

17-01-2010
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Cu multa rugaminte pentru Domnul Doctor
Niste sfaturi legate de Continenta sexuala, este bine sa faci asta?afecteaza ceva organe?
10 comentarii
0
18-01-2010, ora 01:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Răspund fără a fi invitat, îmi cer scuze, dar nu mă pot abţine.
Continenţa sexuală nu afectează absolut deloc organismul uman, din contră, îi dă un plus de vitalitate, energie fizică şi psihică, ambele benefice, spontaneitate, memorie, etc.s-ar putea ca următoarele intervenţii să nu fie pe aceeaşi lungime de undă cu intervenţia aceasta, tot ce se poate, dar ţineţi minte - Contineţa sexuală aduce un procent enorm de puritate şi lumină (mentală, psihică, spirituală etc.).


Toate cele bune!
0
19-01-2010, ora 13:35
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Multumesc
Era o senzatie sau o iluzie gresita in privinta, nu asculti instinctul de a duce totul pana la capat, dar cine stie de asa ceva eu cred ca a descoperit teritoriul paradisiatic.De a cunoaste adevarata atractie, adevarata frumusete, senzatii necunoscute cat fizice si apoi psihice.
0
19-01-2010, ora 19:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, cu mare plăcere; numai bine!
0
09-02-2010, ora 23:50
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
@Mr Nick
Pentru problema-afectiunea de "imbatranire accelerata, durere..." postata la boli rare, puteti intui ceva?!, multumesc,
0
10-02-2010, ora 00:56
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Incerc sa iau legatura Mr Nick, e un om al lui Dumnezeu.
0
10-02-2010, ora 01:00
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Multumesc, Dumnezeu te iubeste!
0
10-02-2010, ora 18:03
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hy!

D-nule Filip, toţi suntem oamenii lui Dumnezeu. Eu sunt un simplu păcătos. Vă mulţumesc pentru insistenţa necondiţionată de a lua legătura cu mine, sunteţi o persoană foarte...ştiţi dumneavoastră cum, ştie şi d-na Leustean...minunată!
Toate cele bune şi o seară liniştită.

D-nă Leustean, v-am postat un mesaj în cadrul topicului semnat de dvs. Aştept un feedback pozitiv. Numai bine, multă iubire şi vindecare.


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
16-04-2012, ora 19:27
qweit
Nu este medic/terapeut
qweit
Mr Nick vreau sa va intreb daca sunteti sigur de ceea ce spuneti, legat de continenta sexuala, in primul rand cunoasteti in amanunt domeniul si de unde stiti ca nu afecteaza organismului? Am colegi medici care sustin ca ar afecta organismul, in special prostata insa nici ei nu pot spune cu certitudine ori subiectul legat de continenta sexuala inca este dezbatut. Continenta sexuala, stie toata lumea ca nu este acelasi lucru cu abstinenta sexuala.
0
28-05-2013, ora 16:43
adcalin
Nu este medic/terapeut
adcalin
Da, din proprie experienta pot sa spun ca da, continenta sexuala afecteaza prostata, dar numai dupa varsta de 45 ani
0
23-11-2013, ora 11:42
Ag20
Nu este medic/terapeut
Ag20
Eu nu prea inteleg chestia asta cu continenta sexuala.Sa fie adevarat cu abtinerea ejaculari?Poate sa-mi spuna cineva ca a reusit asta ?Si cat timp?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.