evaluare psihiatrica

23-07-2016
sherban
Nu este medic/terapeut
sherban
Buna ziua
Acum 2 saptamani am fost la o evaluare psihiatrica in care scrie ca nu prezint idei delirante, halucinatii etc la momentul examinarii(acum un am am fost diagnosticat cu schizo si de aprox.8 luni nu am luat tratamentul prescris).Psihiatrul care m-a evaluat mi-a spus sa merg la o comisie pentru o examinare cu privire la diagnosticul stabilit initial.Problema este ca nu stiu unde sa ma duc la comisie, si nici pe net nu am gasit multe informatii in sensul acesta.Ma poate ajuta cineva cu informatii despre ce trebuie sa fac mai departe?
Multumesc anticipat
2 comentarii
0
23-07-2016, ora 20:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate la comisia de expertiza medicala de la IML.
1
23-07-2016, ora 20:39
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Buna seara,

Luati legatura cu medicul psihiatru care v-a recomandat sa mergeti la comisie pentru evaluare, ar trebui sa va dea niste date mai clare. O alta optiune, ar fi sa va interesati la Spitalul Clinic de Psihiatrie “Prof. Dr. Al. Obregia”. Acestea sunt datele de contact:
alex_obregia@yahoo.com
021/334.42.66 – INT 379

http://spital-obregia.ro/contact/

Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Anamneza pacientului psihiatric

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: