Excrescenta gingie

19-07-2019
Bianca764
Nu este medic/terapeut
Bianca764
Buna ziua! In urma cu o luna am avut o operatie de extractie a unei masele de minte care nu era iesita din gingie. Precizez ca am 15 ani. Chiar dupa o saptamana dupa operatie, cam asa, mi-a aparut pe gingie o excrescenta, ca o mica bucatica de gingie moale, dar era mai albicioasa si durea daca o apasam. de asemenea, durea di zona de langa putin. Am fost ieri la medicul stomatolog care mi-a facut interventia si a spus ca nu e ceva grav, ca ar putea fi un fir sau o problema de la vreun dinte alaturat. Mi-a taiat acea excrescenta, dar azi am vazut ca nu a taiat-o in totalitate, mai am inca pe gingie. Mie mi-e frica sa nu fie ceva mai rau, o tumora sau ceva de genul, adica el a spus ca nu e grav, dar ar putea sti doar examinand-o vizual? Nu vreau sa ma indoiesc de el dar am citit multe articole si sunt speriata, adica inca mai am din chestia aia pe gingie si nu stiu ce ar putea fi. De asemenea ma doare locul acela. Si a mai spsu ca poate va fi nevoie de o radiografie. Oare a cerut asta pentru ca ar putea fi o tumora? Sau ca sa vada ceilalti dinti? Va rog, daca ma puteti ajuta, multumesc!
3 comentarii
0
19-07-2019, ora 16:22
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Radiografia de control se face pentru a vedea daca maseaua a fost scoasa in totalitate.
In unele cazuri dupa extractia molarului de minte gingia nu se vindeca uniform si mai raman denivelari.
In privinta cancerului bucal sunteti prea mica pentru asa ceva.
0
19-07-2019, ora 16:30
Bianca764
Nu este medic/terapeut
Bianca764
As putea oare sa atasez o poza? Mai devreme am apasat pe acea chestie cu degetul si parca s-a mai dus, adica parca sa dezlipit ceva alb si acum e mai mica
0
19-07-2019, ora 16:34
Bianca764
Nu este medic/terapeut
Bianca764
Nu pot sa atasez poza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: