exoftalmie dupa operatie

14-02-2011
miron alex
Nu este medic/terapeut
miron alex
in urma cu 6 ani am fost diagnosticat cu hipertiroidism...am urmat un tratament cu predinson la care am facut alergie, apoi exoftalmie OD...in cele din urma acum 3 ani mam operat, mia fost extirpata tiroida si acum sunt sub tratament cu eutirox de 100mg, iau 150 mg pe zi...mam vindecat, am revenit la viata obisnuita numai ca am ramas cu exoftalmia...am tot intrebat daca imi revine ochiul la normal insa niciodata nu am pirmit un raspuns clar, un tratament macar...deja am un complex.as dori sa stiu daca exista vreun tip de interventie chirurgicala, sau un tratamant naturist, sau pe baza de pastile...am tot cautat insa gasesc doar tratamente pt cei care inca au tiroida dar nu si pt cei care sau operat...as fi recunoscator daca miar oferi cineva un raspuns clar...multumesc...o zi bunaaaa
5 comentarii
0
19-02-2011, ora 17:12
anuska-babuska
Nu este medic/terapeut
anuska-babuska
sunt in aceeasi situatie k si tine..si eu sunt disperata.am auzitca este o clinik la koln in germania da doar atat...tu cat ai tsh-ul?
0
19-02-2011, ora 22:58
miron alex
Nu este medic/terapeut
miron alex
trebuia sa fac analizele anul trecut in toamna si nu am mers...lucrez si am terminat facultatea, mai trebuie sa iau licenta si am tot amanat sa merg la analize...trebe sa merg in perioada urmatoare..poate imi va schimba dozajul.din cauza la exoftalmie am si o mica problema de vedere insa nu mare.observ doar daca ma uit doar cu ochiul afectat.mam interesat si am auzit ceva de o clinica in spania unde se extirpa tesutul adipos din spatele ochiului care impinge ochiul...am facut tomograf si mi sa spus ca am tesutul adipos ingrosat de vreo 7-8 ori si din cauza asta am exoftalmie..insa si la ochiul stang am insa foarte putin, nu se observa.am facut si cateva perfuzii pt exoftalmie insa nu am remarcat nici o diferenta...asta a fost acum vreo 3 ani...nu am posibilitatea sa merg in spania pt o asemenea intervetie, am inteles ca ajunge pe la cateva mii de euro aproximativ 10000..cica dupa interventie vreo 3 zile ai pleoapele cusute sa se vindece operatie si ai ochii inchisi..sper sa gasesc pe cineva sa imi ofere un raspuns cu vreun tratament ceva
0
24-02-2011, ora 23:40
anuska-babuska
Nu este medic/terapeut
anuska-babuska
eu am auzit de o klinik in germania la koln...tot incerc sa aflu cate ceva.da cat ai tsh-ul?
la ce dr te trat??
0
25-02-2011, ora 00:47
miron alex
Nu este medic/terapeut
miron alex
la dr Mihai Varciu din Brasov si mam operat la Dr Dragomir...tsh nu ma stiu nu am mai facut analize de 1 an..ultima oara era in limite normale...trebe sa caut analize sa ma uit
0
05-03-2012, ora 09:07
mihaelaandreea
Nu este medic/terapeut
mihaelaandreea
Buna vroiam s ate intreb cum ti se pare dl dr Varciu?este un profesionist?trebuie sa merg cu mama mea la un control ptr niste nodulii pe galanda, bufeuri ptr ca este la menopauza si as dori sa stiu daca dl dr Varciu este un medic bun?
Tu unde te-ai operat in Brasov?
Multa sanatate si sa auzim de bine!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.