Extracție dinte

17-09-2017
ZahariaLiliana
Nu este medic/terapeut
ZahariaLiliana
Am o întrebare legată de extracția unui dinte !?vineri am fost la stomatolog și mi.a extras un dinte (medicul mi.a zis că avea rădăcina putreda și o infecție) ieri m.am trezit cu partea dreapta umflata și azi s.a umflat mai mult (menționez iau antibiotic Augmentin 875 mg/125 mg, pansament gastric Omeran 20 mg și algocalmin ) durere am foarte putina, să ma îngrijorez in privința umflaturii ?
2 comentarii
0
17-09-2017, ora 20:40
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara. Este normal ca zona extractie sa se umfle pana la 72 ore dupa interventie. Poate a omis medicul sa va spuna sau nu ati retinut, este indicat sa tineti comprese reci pe obraz, sa dormiti pe cealalta parte, cat puteti controla, sa nu faceti efort, sa mancati lucruri moi cateva zile, mai mult pe cealalta parte, sa nu fumati 24h. Igiena orala este nevoie sa fie foarte riguroasa, inlusiv in zona respectiva. Numai bine si vindecare rapida sa aveti.
0
17-09-2017, ora 21:01
ZahariaLiliana
Nu este medic/terapeut
ZahariaLiliana
Mulțumesc frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.