extractie masea

05-05-2016
Catalinabo
Nu este medic/terapeut
Catalinabo
Acum 2 zile mi-am extras o masea din partea inferioara, nu mi.am facut implant sau punte. Vrea sa stiu daca ma mai pot clati in gura apa de gura si ce anume sa evit pana cand imi voi face implantul.
2 comentarii
0
19-05-2016, ora 22:49
lidiuta86
Nu este medic/terapeut
lidiuta86
Buna seara am si eu o problema mi.am scos o masea am facut infectie era umflata iar cand sa desumflat am dat de colturi care se rup cu mana dar nu toate...iar cand se inchide gingia ma doare pt ca ma inteapa acele colturi!este normal...unele persoane mi.au spus ca au patit la fel si or sa cada acele colturi dar Ale
mele nu se misca toate!
0
29-07-2016, ora 12:48
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Acele colturi pot fi resturi din maseaua dumneavoastra sau bucati de os care se desprind un urma extractiei.Nu la toti pacientii este acelasi motiv! Atata timp cat sunt fixe si bine intepetite si nu le puteti trage singura, va sugerez sa veniti sa le scoata un medic de acolo pentru ca daca se vindeca asa puteti avea probleme pe termen lung si sa fie necesara reinterventia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •