extractie masea de lapte la 3 ani jumate

13-10-2011
doriela
Nu este medic/terapeut
doriela
buna seara.fetita mea, in varsta de 3 ani jumate, are deja carii la 3 maselute.la una dintre ele a facut abces pe care l-am tratat cu amoxicilina.am dus-o la stomatolog iar acesta a spus ca deja nervul acelei maselute este mort iar singura solutie este extractia acesteia.nu este prea mica pentru a-i scoate maseluta?nici nu cred ca ar sta sa-i faca anestezia injectabila pentru ca nu coopereaza la aceasta varsta?am nevoie de sfatul dumneavoastra.va multumesc.
2 comentarii
0
13-10-2011, ora 21:11
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
La copii anestezia se face cu un spray. Maseluta oricum se va schimba, asa ca decit sa faca infectie mai bine urmati sfatul medicului, Vedeti insa de ce i se strica dantura pentru ca din acelasi motiv se poate strica si cea definitiva. Inlaturati cauza din timp.
0
14-10-2011, ora 21:37
doriela
Nu este medic/terapeut
doriela
multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •