Extracție măsea de minte
După ce am scos măseaua de minte am rămas cu durere și ma doare cu tot cu cap și amecdalita stânga, a doua zi sa umflat iar acum am văzut ca am ca o piele alba gălbuie ca grăsimea ce se atârnă de gaura la măsea ce trebuie sa fac va rog ajutatima
1 comentarii
Buna ziua,
Este posibil sa fi facut alveolita postextractionala. Pana ajungeti la medicul dvs periati bine locul extractiei, chiar daca sangereaza sau doare. Totul a aparut din cauza ca nu ati reluat periajul a doua zi dupa extractie. Zona aceea trebuie sa fie foarte curata.
Este posibil sa fi facut alveolita postextractionala. Pana ajungeti la medicul dvs periati bine locul extractiei, chiar daca sangereaza sau doare. Totul a aparut din cauza ca nu ati reluat periajul a doua zi dupa extractie. Zona aceea trebuie sa fie foarte curata.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3infectie postextractie
- 10infectie molar de minte??help:-ss
- 3Cheag de sange dupa o extractie dentara
- 12infectie la radacina dintelui
- 44Canini strambi - aparat dentar sau extractie?
- 1inflamare dupa extractie premolari
- 1Extragere masea
- 2Mi-am scos o masea.
- 1Scoatere masea
- 5colt din radacina molar de minte ramasa dupa extractie
- 2extracţie canini
- 2Dupa extragerea dentara
- 2Durere dupa extractie
- 4Durere dupa o extracție de masea
- 3Extractie masea
- 2Extracție Masea
- 6Ajutati-ma - locul extractiei este foarte mare, poate sa faca ceva sa nu stea osul in afara?
- 1Interventie chirurgicala
- 2Extracție masea
- 1E ok sa se faca 2 implanturi si o extractie de masea de minte in aceiasi sedinta?
Mai multe informații despre: Extractia dentara durerea dupa extractie
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
