Extracție măsea de minte
După ce am scos măseaua de minte am rămas cu durere și ma doare cu tot cu cap și amecdalita stânga, a doua zi sa umflat iar acum am văzut ca am ca o piele alba gălbuie ca grăsimea ce se atârnă de gaura la măsea ce trebuie sa fac va rog ajutatima
1 comentarii
Buna ziua,
Este posibil sa fi facut alveolita postextractionala. Pana ajungeti la medicul dvs periati bine locul extractiei, chiar daca sangereaza sau doare. Totul a aparut din cauza ca nu ati reluat periajul a doua zi dupa extractie. Zona aceea trebuie sa fie foarte curata.
Este posibil sa fi facut alveolita postextractionala. Pana ajungeti la medicul dvs periati bine locul extractiei, chiar daca sangereaza sau doare. Totul a aparut din cauza ca nu ati reluat periajul a doua zi dupa extractie. Zona aceea trebuie sa fie foarte curata.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5durere in locul extractiei
- 3este normal sa-mi scoata doar 2 radacini dintr-o masea cu 3 radacini?
- 1dupa extractie inca mai am obrazul umflat
- 4Durere ciudata masea
- 4Extractie masea - absces dentar
- 5Radacina ramansa dupa extractie este o problema?
- 5Risc deschidere sinus dupa extractie
- 0extractie masea minte
- 10dupa extractia molarului de minte.. sangerare si durere puternica
- 2Locul umflat dupa extractie
- 1Intrebare legata de o extractie.
- 3Gaura in gingie dupa extractie
- 2Extracție Masea
- 4Durere dupa extractie molar inferior
- 1Interventie chirurgicala
- 2Igiena dupa extractie
- 9Cheagul de sange nu mai este in alveola
- 0Extractie masea de minte
- 1Antibiotic după extracție
- 5Extractie masele
Mai multe informații despre: Extractia dentara durerea dupa extractie
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
