Extractie masele

21-10-2022
Alxb27
Nu este medic/terapeut
Alxb27
Salutare, tocmai ce am fost la un cabinet stomatologic pt un control si o radiografie. Am aproape 17 ani si mi s a spus ca am nevoie de 5 extractii de masele pentru ca sunt foarte stricate si nu mai pot fi salvate. Îmi este foarte frica pentru ca pana acum nu am mai avut niciun fel de extractie, si nici anestezie. Maselele sunt rupte si mai au doar colturile ramase, abia se vad nici nu cred ca mai are de ce sa apuce. Ce ma sfatuiti sa fac, credeti ca va fi dureros? Imi este frica si de anestezie..
1 comentarii
0
22-11-2022, ora 22:42
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Sper ca ati prins curaj si ati urmat tratamentul. Tehnicile de scos colturilor ce abia se vad le stiu medicii dentisti, stati fara grija, Cu ca amanati, cu atat va fi mai greu. Daca simtiti ca vreti o a doua parere, cautati-o. Dar apucati-va de tratament si nu-l amanati de frica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.