Extractie acum 3 zile, am un pansament mic acolo

10-09-2020
FlorinCristian24
Nu este medic/terapeut
FlorinCristian24
am facut o extractie acum 3 zile, nu am nicio durere sau discomfort dar am observat ca am un pansament mic acolo in locul extractiei.despre ce este vorba?medicul nu mi-a spus nimic si de scos nu pot sa il scot ca s-a prins acolo.
1 comentarii
0
12-09-2020, ora 04:52
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, pasament se lasa dupa extractie pentru 1-2 ore. Ce vedeti deasupra este ori cheag, ori ceva fire ( daca plaga a fost suturata ). Contactati medicul dumeavoastra pentru a clarifica situatia si urmati sfaturile postextractionale date, inclusiv de a peria zona cu o periuta moala. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns