Faringe plin de mucozitati, dureri musculare...Rog raspuns!

14-10-2009
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua as vrea sa va cer parerea...poate ma ajutati sa clarific ce boala poate fii...De 2 saptamani incoace am faringele plin de mucozitati si il simt cumva contractat uneori, dureri musculare in special la membrele inferioare, stranut din cand in cand, diaree alternanta cu constipatie, dureri de cap, rareori si dureri abdominale, febra nu am...Ce poate da aceste simptome? Va multumesc.Am facut analizele de sange, totul a iesit normal in afara de formula leucocitara : Monocite 10, 30 % (valori normale 3-7), Bazofile 1, 35% (val normale 0-1) si RDW 15, 1 % (val normale 11, 6-14, 8).Am facut deasmenea si ASLO care mi-a iesit 14 (val normale 0-200), VSH 6 mm la 1 h, toxoplasmoza negativa, calciul si magneziul total in limite normale, glicemia in limite normale...
3 comentarii
0
14-10-2009, ora 09:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat care va poate ajuta repede si fara efecte adverse la vindecara acestei afectiuni.
0
14-10-2009, ora 14:46
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Am sa merg cat de curand dar pana atunci ma intereseaza sa stiu ce boli ar putea avea asemenea simptome, am facut exudatul faringian si testul candida si surpriza mi-au iesit negative! Exudatul se face doar pt stafilococ si streptococ?? Daca e vorba de un alt microorganism?! E cam aiurea ca se face doar pt acestea 2 :| Oricum am sa repet aceste analize si la alt laborator nu sunt 100% sigura de acest laborator de analize... Se poate sa fie vorba cumva de o psitacoza?? Am si dureri in zona splinei! Am intrat in contact cu o pisica care avea Chlamidia psittaci si cam de atunci au inceput simptomele! Daca e vorba de un virus ce ar putea fii? Ce virusi dau asemenea simptome? Multumesc.
0
13-04-2010, ora 18:50
anuscaMaria
Nu este medic/terapeut
anuscaMaria
buna ziua...de cateva zile mi se aduna mucozitate la baza gurii si o tot inghit. e foarte deranjant ptr ca nu o pot scuipa si mi se face greata frecvent.mentionez, ca nu mereu am aceste mucozitati.. uneori am si saliva vascoasa. uneori daca stau cu fata in sus, imi pacaie ceva in ureche, si simt cum urca pe caile respiratorii ceva apoi imi vine sa inghit. ar putea fi o afectiune a mucoasei, sau ce anume? va rog sa ma lamuriti macar cu o idee.va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.