Fasciculatii musculare si furnicaturi, posibil scleroza multipla?

05-09-2019
Diana2499
Nu este medic/terapeut
Diana2499
Buna ziua! Am 20 de ani si de ceva timp am niste simptome care ma duc cu gandul la SM sau SLA. Am fasciculatii musculare in tot corpul si furnicaturi, gadilaturi, usoare amorteli, dar in special pe partea dreapta. De asemenea, atunci cand pun presiune pe mana sau picior, tremura. De exemplu daca o incordez sau apas pe ceva, ori le tin in flexie. Ma simt slabita si am pierdut in greutate destul de mult. Vederea este incetosata, in special cu ochiul drept. Prezint si alte simltome care par a fi ne natura ORL. Cum ar fi un mucus in gat de care nu reusssc sa scap, urechi infundate, nas infundat dar nu tot timpul, durere usoara de cap in zona fruntii a ochilor sau in varful capului si a tamplelor. Sunt ragusita mai ales dimineata. Mai prezit si dureri la nivelul cefei pe pattea dreapta, la nivelul minii si piciorului drept, care radiaza uneori pe fesa dreapta sau zona inghinala. Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac si daca este o posibilitate sa fie totusi altceva. Va multmuesc!
1 comentarii
1
05-09-2019, ora 18:41
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Buna seara ! Eu spun să faceti un control la medicul ORL si doar după poate o trimite la neurolog. Multă sănătate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.