fetita de 5 luni... ii iese dintisorii

28-11-2011
MARIANA - AURORA
Nu este medic/terapeut
MARIANA - AURORA
Buna ziua! am o fetita de 5 luni si cred ca i se pregatesc sa ii iasa dintisorii.Se poate ca din aceasta cauza sa fie agitata si sa nu aiba pofta de mancare?Mentionez ca gingiile ii sunt inflamate si parca i se vad dintisorii gata sa crape gingia.
4 comentarii
0
28-11-2011, ora 13:33
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
da, poate fi agitata si nu poate manca, poate chiar sa subfebriciteze, asa ca stati linistita.sa va traiasca si sa va bucure toata viata.
0
28-11-2011, ora 13:35
MARIANA - AURORA
Nu este medic/terapeut
MARIANA - AURORA
multumesc pentru raspuns eram curioasa.In ultimele 2 zile este mai plangacioasa decat de obicei si alta problema nu s-ar parea ca are.
0
13-02-2012, ora 23:56
georgiana_lisa
Nu este medic/terapeut
georgiana_lisa
Buna ziua !am si eu o intrebare si va rog frumos daca ati pute'a sa imi raspunte'ti.Am un baietel de 8 luni si o saptamana care abia ia aparut un dintisor.Ar trebui sa incep sa-i dau Vigantol?cam cate picaturi pe zi?as vrea sa specific ca urmeaza si o cura cu fier la recomandare medicului timp de 3 luni cam 9 picaturi pe zi.Va multumesc.
0
14-02-2012, ora 19:44
diana alessia
Nu este medic/terapeut
diana alessia
Vigantolul se da din prima luna de viata pana la varsta de 12 - 18 luni cate 2-3-4 picaturi in fiecare zi. (sau vitamina D3)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Beneficiile alăptării asupra dentiției copiilor
  •