Fobia sociala.

08-05-2017
netsky1984
Nu este medic/terapeut
netsky1984
Eu iau urmatoarele pastile :
leponex 100 mg 0-1-2
abilify 15 mg 1-0-0
diazepam 10 mg 2-0-0
cipralex(elicea) 1-0-1
Depakine 300 mg 1-1-1.
Am dublu diagnostic.Sufar de schizofrenie si fobie sociala din 2007.Am incercat multe scheme de tratament.Dar ma simt tot rau in lume.Care credeti ca ar putea fi cea mai buna schema de tratament pt fobia sociala deoarece aceasta ma deranjeaza foarte foarte tare ? Episoade psihotice nu mai am.Ma duc regulat la psihiatru dar as vrea sa stiu si alte pareri va rog frumos.Va multumesc!
4 comentarii
0
24-07-2017, ora 10:58
Arnold7
Nu este medic/terapeut
Arnold7
La ce medicamente iei nu prea mai ai ce face in privinta anxietatii. Insa vreau sa te ajut si sa-ti spun sa urmaresti ce am scris pana acum pe forum nu sub numele de clozapin_ ci sub cel de clozapin. (Si eu luam un pumn de medicamente in trecut. ) Daca ai rabdare !
0
24-07-2017, ora 12:02
Valentin ghiurluc
Nu este medic/terapeut
Valentin ghiurluc
Si eu am suferit de fobie sociala ca acum 3 ani, dar nu am urmat nici un fel de tratament, mi-am facut curaj si ieseam in ficare seara cate putin(deoarece era mai putina lume pe strada) si cu timpul a disparut.
Iti doresc multa sanatate!
0
24-07-2017, ora 20:58
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Netsky1984, tu iti doresti sa socializezi cu oamenii si ceva te retine sau nu iti doresti dar esti obligat sa o faci ?
1
24-07-2017, ora 22:23
plumb
Nu este medic/terapeut
plumb
poti incerca lyrica(pregabalin)..nu provoaca dependenta...si ca benzo clonazepam daca cel dintai nu te ajuta .
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Frică, timiditate sau... fobie socială?
  •