Fobie

10-05-2010
adasa
Nu este medic/terapeut
adasa
Am dantura foarte stricata, cu infectii, puroi, dar din cauza fobiei de ac, de cate ori am incercat la stomatolog am lesinat si mi-a fost foarte rau.As vrea sa stiu daca este in Oradea dentist care face extractii cu inhalosedare sau sedare intravenoasa, sa fiu adormita?Numai suport asa.Va multumesc.
2 comentarii
0
10-05-2010, ora 21:39
Piulitzul
Nu este medic/terapeut
Piulitzul
nu vreau sa o luati in nume de rau...dar in general aceste fobii sunt niste fite...indolente si nepasare...
daca totusi este cazul unei fobii cred ca ar trebui sa gasiti in oradea macar un cabinet particular...sau daca nu o clinica de chirurgie maxilo faciala care sa fie dotata cu inhalosedare...doar sa cautati mai cu atentie.
din pacate nu am referinte pentru dumneavoastra...insa cred ca este nevoie sa gasiti un stomatolog cu rabdare si intelegere...si dupa cateva sedinte de acomodare veti intelege ca nu aveti motive de ingrijorare cand vine vorba de ace...sunt mici si nu va pot face rau...sunt in mana stomatologului..
oricum...curaj...
0
11-05-2010, ora 09:06
adasa
Nu este medic/terapeut
adasa
Chiar nu sunt fite, incep sa tremur, curge apa pe mine si lesin, am tot cautat dar inca nu am gasit nimic la noi in oras.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul