Fraxiparine si menstruatia | Forumul Medical ROmedic

Fraxiparine si menstruatia

05-10-2016
yannah
Nu este medic/terapeut
yannah
Buna ziua ! am 27 de ani, 45 de kg si tensiune arteriala aproape constantă 9 cu 6. Acum 14 zile am fost operata pt o fractura de maleola cu deplasare minima.După operație nu port gips, doar pansament. Mi s.a recomandat fraxiparine 4mg o data pe zi. Am făcut injectiile in fiecare zi, insa îmi este foarte teamă sa le fac si in perioada menstruala. Am o menstruație cu dureri mari ( si am citit ca sunt interzise analgezicele AINS pe perioada tratamentului ) si cu sângerare abundenta pe 5, 6 zile. Este in regula sa întrerup injecțiile pt câteva zile ? Piciorul nu este umflat. Va rog mult sa ma ajutați cu un răspuns, sunt foarte anxioasa in această problemă.va mulțumesc, o seara buna !
2 comentarii
1
05-10-2016, ora 17:54
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna seara.
Cat timp vi s-au recomandat injectiile cu Fraxi ?
Acum mergeti pe jos ( prin casa, pe afara ) ? Sau stati imoblizata la pat ?
0
05-10-2016, ora 18:03
yannah
Nu este medic/terapeut
yannah
Buna seara ! Mi s.au recomandat pt 30 de zile. Menstruația vine in a 18 zi de fraxi. Ma mis, merg, dar doar in piciorul sănătos, nu calc deloc în piciorul operat. Dar nu este in gips, si il țin pe perne atunci când stau întinsă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: