Frisoane nocturne fara temperatura

20-05-2020
Criscat
Nu este medic/terapeut
Criscat
In luna aprilie am fost testat pozitiv corona, dupa 3 sapt de carantina mi am revenit, m am retestat si sunt negativ dar in urma ( banuiesc) spaimei trase ( s a intamplat in UK, fara consult medical, fara ajutor din partea nimanui, am intrat intr o panica teribila ) nu mai pot adormi noaptea decat spre dim si tot doar noaptea imi este proape incontinuu ba frig ba cald, transpir abundent, nu am temp, fizic stau perfect cu plamanii si inima, nu am nici infectie urinara, ziua sunt perfect normal, nu beau nu fumez, mentionez nu prea mai dorm in camera in care am zacut pt a nu mi reaminti cismarul, ce pot face sa scap de frisoane deja dureaza de vreo sapt sunt disperat nu ma pot odihni si tb sa merg la serv
1 comentarii
0
21-05-2020, ora 13:22
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Ati trecut printr-o experiență traumatizanta si ati dobândit o tulburare anxioasa însoțită de atacuri de panica (transpirație, frisoane, frica, palpitatii etc.). Apelați la un psiholog clinician, trebuie să urmați sedinte de consiliere psihologică. In urma evaluării psihologice, vi se va spune daca este cazul sa mergeți si la psihiatru in vederea stabilirii unui tratament medicamentos. Nu amânați, problema nu se rezolva de la sine ci se agraveaza. Este foarte important sa exprimati ceea ce ati trăit în perioada infectarii, ce gânduri și emoții ati avut, sa va eliberati de acestea ca sa va puteti odihni si alimenta corespunzător.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar frisoanele?
  •