ganduri intrusive ucigatoare

156 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›
0
23-12-2014, ora 10:11
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
David, Stevens si Katy, am urmarit comentariile voastre si mi-au placut pt ca se exprima mai multe puncte vedere care ai pot fii de folos lui Dragos! Sunteti toti oameni care incercati sa ajutati asa cum puteti si va admir! Si eu am fost bolnava timp de 6 ani jumate de atacuri de panica, anxietate si fobii dar m-am vindecat total in urma cu 7 luni prin tratament medicamentos la un psihiatru f bun din Bucuresti! Dragos, poate problemele tale nu sunt asemanataoare cu ale mele dar, parafrazandu-l pe Stevens, ar fii bine sa incerci sa te duci la dictorul Matei! Eu, cand eram bolnava an fost la 15 medici psihiatri care mi-au dat tot felul de tratamente! Medicii nu erau prosti!!! Doar ca nu cadeau pe tratamentul potrivit bolii mele! Pina la urma am ajuns la medicul potrivit care mi-a dat tratamentul potrivit si asa m-am vindecat! Trebuie sa incerci sa vezi mai multe pareri! Daca doresti mai multe pareri din partea mea, imi poti scrie un mesaj privat!
Ps: Katy, noi am avutniste mici certuri in trecut pt care EU IMI CER SCUZE FATA DE TINE! Am grasit si te rog sa ma scuzi! Sper sa putem comunica normal! Multumesc!
0
23-12-2014, ora 10:17
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Te rog frumis Dragos, nu te gandi la sinucidere! Iti garantez ca vei trece peste aceasta etapa negativa din mintea ta!!! Cu ajutorul potrivit! Toti vom fii mereu alaturi de tine pt a gasi o cale potrivita tie ca sa revii la normal! Dar te rog, fa un efort si promite-mi ca nu te vei mai gandi sa-ti iei viata!!! Tu esti f important pt NOI!!!
CRISTINA
0
23-12-2014, ora 10:18
david27
Nu este medic/terapeut
david27
Fara suparare, dar asta suna a reclama.In primul rand, nu se vindeca nimeni de tulburari psihice urmand doar tratament medicamentos, iar aia care spun ca s-au vindecat, ori o fac pt. a atrage clienti, ori au fost bolnavi inchipuiti.Si nu uita ca tratamentul, in cel mai bun caz trateaza simptomele si nu cauza, adica iti mai amorteste neuronii pt. un timp, dar cauza e una mult prea complexa, iar fara psihoterapie sunt slabe sanse ca cineva sa se vindece.Cu alte cuvinte, e o chestiune de timp pana cand simptomele pe care le-ai avut vor reaparea, si vei fi surprinsa cand vei vedea ca tratamentul ce a functionat prima data, a doua oara nu va mai functiona.Oare de ce?(Cunosc cazuri in situatia asta)
0
23-12-2014, ora 10:29
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
David n-am nici un motiv sa-mi fac reclama sau sa te complimentez! Eu am scris ce am simtit cu adevarat iar imtentiile mele sunt f bune! Nu am de ce sa-mi fac reclama pt ca nu sunt nici doctor, nici psiholog, am alta meserie! Pur si simplu am scris din bunavointa si mie chiar mi-au placut comentariile voastre! Ce e rau in.asta? Cat despre faptul ca nu te poti vindeca decat cu pastile ma scuz ca te contrazic dar in cazul meu chiar a functionat! Si nu am fost bolnav inchipuit!!! Chiar am suferit ENORM!!! Iar noi suntem aici nu pt a ne certa intre nou ci pt a-l ajuta pe Dragos!!!
0
23-12-2014, ora 10:32
david27
Nu este medic/terapeut
david27
Tine minte ca ai abia 7 luni de cand te-ai "vindecat". Lasa sa mai treaca ceva timp, cativa ani, fara sa mai pui o pastila in gura si sa spui ca te simti minunat.
0
23-12-2014, ora 10:33
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Noi suntem aici pt a-l determina pe Dragos de a NU se sinucide!!!
0
23-12-2014, ora 12:53
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Cristina daca vrei ai putea sa-i dai un ajutor mai concret lui Dragos pentru ca ai pomenit de doctorul Matei pe care si eu i l=am recomandat ! Daca ai disponibilitatea si timpul necesare ai putea sa-l programezi si sa=l insotesti la acest medic in calitate de 'tutore' pt ca el e inca minor iar unii medici nu vor sau nu au dreptul sa prescrie tratamente minorilor, iar parintii sai nu inteleg desp[re ce este vorba si nu-l sprijina indeajuns ! In cazul asta ai putea lua reteta pe numele tau ca sa depasim aceast impediment !

Ce zici ?
0
23-12-2014, ora 12:58
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Steve, nu are cum sa ia reteta pe numele ei, pt ca o va consulta si va da tratament personalizat, pt ea.
Ceea ce ii ceri tu este sa faca fals in acte..e penala treaba.
Cel mai bine e sa se duca el, nu are cum sa nu se dea tratament psihiatric minorilor, si aminteste-ti exemplul Andreei care minora fiind i s-a dat tratament.

Mai ai si alte idei din astea ilegale?!
0
23-12-2014, ora 13:08
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Fratilor, eu sunt dispusa sa-l insotesc pe Dragos la doctorul Matei! Am auzit si eu ca este bun dar nu stiu unde este acest doctor si cum pot sa dau de el!!! Cu mare drag fac orice pt Dragos, numai sa NU se sinucida!!! Unde il pot gasi pe doctorul Matei? Am si eu o varianta de doctor care m-a vindecat pe mine! Si-l pot duce la el! Il cheam Moţoescu si este de la Obregia dar are cabinet privat si-l duc acolo si platesc eu pt el! Ce ziceti???
0
23-12-2014, ora 13:12
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Tu mai ai si alte idei hiperlegaliste Katalyna ?! Iohannis si-a retrocedat siesi si infimei comunitati de sasi jumatate din centrul orasului (inclusiv Muzeul Bruckenthal) si uite ca e presedinte ! Basescu si-a finantat realegerea prin extragerea frauduloasa de fonduri uriase de la ANRP ! Sa nu-mi spui ca DNA-ul se ocupa acum si cu retele minorilor de 17 ani jumate ! Oricum era doar o idee in plus si in caz ca.., majoritatea medicilor trateza si minori fara probleme !

P.S. Desigur Cristina, este bun orice medic(bun:) care accepta sa-l vada ! Doctorul Matei poate fi gasit si dansul tot la Obregia cred ! Putem face si o mica cheta ca sa nu suporti singura costul consultatiei ! Cel putin eu daca am propus nu ma pot sustrage ! :)
0
23-12-2014, ora 13:14
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Se pare ca fiecare e cu piticii lui de pe creierash..
Dar eu zic asa: daca tot stii tu atat de bine cum functioneaza totul, inclusiv sistemul medical, mergi tu cu el si aranjeaza treaba, de ce tot trimiti pe unul si pe altul?!
0
23-12-2014, ora 13:40
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daca ar fi sa=l ajut eu personal, i=as trimite direct acasa tratamentul, ce rost are sa ma complic cu dus la consultatii, mai ales ca nu suntem din acelasi oras ! :)


Bye !
0
23-12-2014, ora 13:43
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Atunci trimite-l!
Tu esti doar cu indicatiile, mai da-te jos de pe piedestal si fa si tu ceva concret.
0
23-12-2014, ora 14:02
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Fratilor nu va mai certati unul cu altul!!! Hai sa ne concentram pe problema lui Dragos!! Daca Dragos, nu ai nimic impotriva, eu personal te duc la medicul meu pe care il cunosc f bine si este un medic exceptional si platesc eu integral toate costurile! Dragos, te duc eu la medicul meu si ma voi ocupa personal de tine pt ca te inteleg perfect prin ce treci! Dragos, te rog, mai da-ti o sansa tie insuti la o viata normala!!! Te rog mai incearca sa ai incredere inca o data!!! Stiu ca e f greu si esti deprimat dar hai sa mai incercam amandoi o data sa ne dam dreptul la o viata normala!!! Vreau sa te ajut din toata inima!!! Dragos, te rog, SCRIE-MI!!!
0
23-12-2014, ora 14:05
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Dragos, asteptam cu totii rasunsul tau!!!!
0
23-12-2014, ora 14:18
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Steve, ti-am lasat un mesaj privat!!!
0
25-12-2014, ora 21:49
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Oai!! scuzatima ca nu am mai raspuns la mesajele voastre dar am avut multe pe cap in ultimul timp.Pai sa sti ca apreciez din suflet cea ce vrei sa faci, rar persoane asa ca ine insa cred ca nu se poate rezolva nimic.Nici macar nu am curajul sa le spun alor mei ca tratamentul nu functioneaza dar mite sa le spun ca trebuie sa schimb medicul.Nu stiu ce sa zic Crsitina, in mine duc un rasboi acum deoarece nu am numai probleme pshicie ci si fizice foarte multe.Am uitat sa mentionez mai sus ca sufar de otalgie psihosomatica(e o poveste lunga despre problema asta daca vrei iti spun in privat despre ce este mai exact vorba), asta accentueaza si mai mult povara de pe umeri mei deoarece cand a aparut nu stiam ce sa le zic alor mai intai, de zgomotele ciudate pe care le au in ureche sau despre durerile de ureche.In fine am trecut peste aceste dureri deoarece nu erau o problema atat de grava ca clipocitul pe care il auzeam in ureche.Problema cea mai mare la mine o reprezinta familia, doi oameni care mai mult ma critica decat ma sustin.Chiar acum cateva zile dupa ce am venit de la spital(simteam o apasatura in piept care nu imi dadea liniste deloc) mi a spus tatal meu ca de toate am eu, o sa ma duca undeva sa mi vada tot coprul ca prea de toata am, la varsta ta eram la munca pe santier, nimic nu mai aveam.
0
25-12-2014, ora 21:54
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Inca odata va rog din tot sufletul sa ma scuzati ca nu vam raspus la timp.
0
25-12-2014, ora 22:17
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Eforturile pe care doriti sa le faci pentru mine sunt chiar de aplaudat dar ma tem ca e sunt imposbil de realizat cu o familie ca a mea.Doar daca ar afla ca am deschis pe internet un subiect despre tulburarea mea si ca cer ajutorul unor necunoscuti imediat cred ca mi ar interzice sa mai stau la calculator.
0
26-12-2014, ora 08:51
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Dragos ti-am scris pe privat! Te rog citeste!!!
Cristina
0
26-12-2014, ora 13:25
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Dragos parintii tai sunt ori inconstienti ori retardati psihic si intelectual, suferind probabil de un gen de schizofrenie, ceea ce ar explica si simptomele psihice pe care le ai tu, care in mod sigur nu vin din neant !

In orice caz poti sa le replici CA EI NU SUNT MEDICI deci nu au dreptul sa se exprime cu privire la oportunitatea unor consulturi medicale ! Daca sunt capatanosi poti chiar sa le spui ca vei suna tu sau altcineva (un prieten) la Protectia Copilului in cazul in care iti mai refuza vizitele (deci nu doar una) la medici de diverse specialitati !

Bafta !
0
26-12-2014, ora 13:57
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Credema, au probleme mari de intelectual.Iam analizat de mic copil si mi sa parut ceva ciudat la ei.Tatal meu poceste multe cuvinte ca un agramat desi ii spun sa le corecteze si are o mentalitate foarte proasta.Mama mea e grea de cap rau, foarte emotiva, se sperie foarte repede si a refuzat tratamentul prescris re medic acum 10 ani.Ea are si o forma mai putin grava de toc.Sunt foarte neintelegatori si au foarte multe prejudecati.Am uitat sa mentionez ca sunt de la tara si stiti cum gandesc majoritatea oamenilor din aceste zone.
0
26-12-2014, ora 14:09
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Regret enorm, ba chiar ini vine sa plang cand ma gandesc ca nu am sunat la protectia copilului mai demult.Pe la 15 ani cand am inceput sa ma izolez ma faceau mereu salbatic, inchis, imi ziceau ca parca fac parte dintr o secta.Chiar daca sunt adolescent tata ma batut de mai multe ori chiar si la varsta asta.Mia dat palme foarte tari in gura si o data mia dat cu pumni in spate si in umar.
0
26-12-2014, ora 14:18
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Dragos draga! Lasa-i pe parintii tai cu parerile lor! E clar ca nu le poti schimba mentalitatea inferioara! Citeste mesajul meu privat! Astept raspuns!
0
26-12-2014, ora 14:46
david27
Nu este medic/terapeut
david27
Dragos, iti zic si tie ce am mai zis si altora, care, la fel ca si tine, aruncau toata vina asupra parintilor.Parintii nu ni-i alegem, asa ca, daca au si ei partea lor din vina in problemele pe care le avem noi, nu cred ca rezolvam ceva daca pierdem timpul sa-i judecam.E si vina lor ca suntem asa cum suntem, dar e mai mult vina noastra ca decidem sa ramanem asa, ca nu facem nimic sa schimbam ceva.Daca stam doar sa ne plangem de mila, nu ajungem nicaieri, ne afundam in propriul rahat.scuzati expresia :))
0
26-12-2014, ora 15:14
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Dragos, David are mare DREPTATE! Sunt de acord cu el! Scrie-mi ca sa te pot ajuta!!!
0
26-12-2014, ora 18:23
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Ti am trimis un email la adresa pe care mi ai dato
0
26-12-2014, ora 21:38
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
N-am prumit nimic! Iti mai scriu o data pe privat!!
0
28-12-2014, ora 13:30
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Draga Dragos, n-am primit Inca nici un raspuns de la tine! Te rooog muuuult, scrie-mi!
0
28-12-2014, ora 15:45
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Imediat ce ajung acasa iti voi scrie un email
Adaugă un comentariu / răspuns
156 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Psihoterapia experiențială centrată pe emoție în tulburările anxioase
  • Anxietatea
  • Ce se întâmplă dacă nu dormi suficient?
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • Tulburările de somn influențează apariția demenței
  • Somnul, afectat de utilizarea iPhone-ului sau e-reader-ului înainte de culcare
  • De cât somn avem nevoie? Noi recomandări de la Fundația Națională a Somnului
  • Somnul din timpul zilei combate efectele lipsei de somn din timpul nopții
  • Folosește-ți simțurile pentru un somn odihnitor
  •