gat uscat si gura uscata

10-03-2018
alexx29
Nu este medic/terapeut
alexx29
buns ziua
de 2 sapt ma trezesc cu gatul uscat si gura si limba la fel. am observat ca mai sforai si dorm cu gura deschisa si in functie de ce parte dorm.mi se infunda o nara.ziua e ok nu e niciuna infundata. mentionez ca am o gastrita cronica si o mica hernie hiatala pe care le tratez cu controloc debridat sucralfat si zircombi. senzatie de sete se simte peste zi si consum lichide. de asemenea de 3 sapt am stari de anxietate depresie plus ca acum o luna am avut in atac de panica cu puls de 140... am fost la orl si mi a zis ca am rinita cronica si mi s a dat vibrocil vitamina a uleioasa quixx si tantum verde spray... nu stiu daca sunt ok toate astea pt mine. folosesc momentan quixx si rhinoil care contine si vitamina a dar somnul e perturbat si ma simt obosit si fara vlaga mai toata ziua.
daca adorm la 11 in jur de ora 4 ma trezeesc si pana la 7 ma mai trezesc cel putin o data. plus gastrita plus gandurile mele.negativiste cu care mi dau diagnostice am o viata total schimbatta fata de.acum 2 luni... e groaznic
ma duc sa mi iau iar glicemia( in 10 ianuarie era de 83 adica in limita de 60 -110 ) si sa fac si hemoglobina glicozilata.sper da evit un diagnostic de diabet ca m ar duce la.dracu. sanatate
1 comentarii
0
19-03-2018, ora 10:55
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Problema dvs.e nasul pe care nu respirati hine noaptea.
Trebuie un exm.ORL,
DUO NAZAL spray 1 puf x3 /zi in fiecare nara si sufla nasul dupa 15vmin cand isi face efectul.
VIT A ULEIOASA inghite x3 /zi 20 piat, ultima doza innainte de culcare x10zile
Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.