Lovitura genunchi

13-03-2019
pufuletzu
Nu este medic/terapeut
pufuletzu
Bună seara, în luna ianuarie când veneam de la muncă, am văzut cu bicicleta, cu simțul increderii(adică, coboram ultima pantă si s-a blocat frana) si cu genunchiul stang am dat ușor de pământ, adică a amortizat putin caderea (Am avut o vanataie de toata frumusetea pe partea dreaptă a genunchiulhi) iar genunchiul drept a luat toata cazatuta, in sensul ca l-am avut "jerpelit" in partea de sus a rotulei si pe sub rotula( nu stiu sa explic) si a fost destul de umflat.
Unde am avut juliturile, mi-au trecut, mi-au rămas niste semne, mă rog...chestia este ca, Am fost in concediu in țară, nu am avut nimic, bine ca nici nu am ridicat ceva greu, chiar m am relaxat, dar, de când m-am întors (3 sapt) aici, săpt asta la muncă în prima zi nu am avut nimic, însă, ieri mi s-a umflat dreptul si unde am semnele de la cazatura, mi s-a facut roșu spre violet (Nu am inteles de ce) iar, piciorul la care m-am lovit mai putin (deasupra rotulei, adică în colț, mi-a apărut o mica umflatura, între timp s-a si dus).
Ținând cont că mi frica de medici și sunt conștientă că la un moment dat, mai devreme decat mai tarziu, trebuie să merg la un control (of doamne), îmi puteți oferi va rog ceva sfaturi?
Multumesc

Vârsta: 29 de ani
Am facut sport de performanță in adolescenta, nu m-am lovit deloc la genunchi, nu stiu daca are vreo importanta sau nu
1 comentarii
0
13-03-2019, ora 21:51
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara,
Singurul sfat posibil este sa mergeti la un consult la ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: