Gingie sparta in dreptul maselei de minte

16-09-2016
Raul M
Nu este medic/terapeut
Raul M
Buna ziua
Acum 2..3 luni am observat ca in dreptul maselei de minte dreapta jos gingia este oarecum departata, intre dinte si maxilar.In locul liber se observa ceva alb.
In urma cu cateva zile am inceput sa am ceva probleme atunci cand deschid gura, mai exact o usoara durere dreapta jos pe maxilar.Totodata am observat ca respiratia nu miroase frumos chiar daca abia m am spalat pe dinti.
Imi puteti spune va rog ce este si cum se poate trata? Nu sunt in tara si ajung la un medic undeva la sfarsitul lunii viitoare.
Multumesc anticipat
2 comentarii
0
17-09-2016, ora 09:16
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata,
Din cele descrise de dumneavoastra, ma duc cu gandul doar la o masea de minte care sta sa erupa si nu are loc.Nu mi este foarte clar daca maseaua dumneavoastra de minte este erupta sau nu, si partea aceea albicioasa se vede langa maseaua deja existenta.Imi puteti da mai multe detalii?
0
17-09-2016, ora 10:09
Raul M
Nu este medic/terapeut
Raul M
Buna dimineata

Maseaua de minte este deja iesita de mult timp, partea albicioasa este oarecum intre masea si maxilar, dar se vede si simte ca si un dinte care creste in drept cu maseaua de minte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •