Glanda tiroida - As dori sa imi spuneti cum este operatia, cum este dupa operatie
Buna seara. Sunt Lavinia, am 24 de ani din juc C-ta. Dupa m-ai multe analize si controale am ajuns la "cutit ". Pe 15 iulie sunt programata pentru operatie. Am un nodul tiroidian de 3 cm cu forma nedefinita, si este foarte tare la palpare. As dorii sa imi spuneti cum este operatia, cum este dupa operatie. Cum se procedeaza.. as dorii sa aflu de la a la z ce ma va astepta. Dupa operatia, care este timpul de refacere ? Ce probleme pot avea..dupa operatie in cat timp de inchide rana, se vindeca ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 0Noduli tiroidieni si tireoperoxidaza f mare
- 4Respiratie dificila si presiune in piept
- 2Nodul tiroidian - tratament cu jodid
- 0Noduli tiroidieni - extirpare glanda tiroida
- 2nodul in zona glandei tiroide
- 7Noduli tiroidieni
- 0Operaţia de scoatere totală a glandei tiroide.
- 0Nodul tiroidian si Markeri Tumorali crescuti
- 0Nu am glanda tiroida, cum afecteaza conceptia si dezvoltarea copilului?
- 10Amorțeli și dureri de brațe și picioare
- 0Monotorizare endocrinolog...Rog indrumare
- 0Inflamatie canal Wirsung
- 18Noduli tiroida?
- 0Tiroidectomie, calciu 600mg
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
Mai multe informații despre: Nodulii tiroidieni Tiroidectomia noduli tiroidieni
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: