Glicemie ridicata

26-08-2018
Kosmog
Nu este medic/terapeut
Kosmog
Buna ziua,

Am fost in urma cu aprox 3 luni la doctor pentru analize, printre care mi-a fost testat si glicemia. Am avut 101 ( valoarea maxima ideala pt varsta mea fiind 99 ).

De curand mi-am cumparat un aparat din acela de testare a glicemiei acasa si in dimineata aceasta am avut 110 pe stomacul gol. O sa mai testez atat pe parcursul zilei, cat si in diminetile urmatoare

Fac sala, iar ca suplimente iau:
- Pudra proteica ( este destul de dulce; uneori nu pot sa o beau - Optimum Nutrition Gold Whey cu ceva aroma ) influenteaza glicemia ? Are doar 4g de zahar la 100g
- 1 pastila de Opti-Men vitamine
- 2 pastile de Grenade Thermodetonator.

Sala fac de 5 sau 6 ori pe saptamana, iar dieta este bineinteles una buna ( paste integrale, paine integrala, pui, curcan, peste, albusuri de ou- cam 8 sau 9 in fiecare dimineata, fructe, legume..fara fast food, sucuri si prostii.. ca si dulciuri eventual o ingheta pe bat la 2 zile )

Ce imi puteti recomanda ?

Mersi frumos !
1 comentarii
0
26-08-2018, ora 16:45
Kosmog
Nu este medic/terapeut
Kosmog
Tocmai ce mi-am luat-o din nou si am avut 107 dupa cateva mese pe ziua de azi
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Plasturele cu senzori miniaturali pentru monitorizarea glicemiei
  • Nivelurile “normale” de zahăr din sânge pot fluctua
  • Cum variază glicemia în cazul unui tratament antidiabetic eficient? Care sunt obiectivele tratamentului?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.