golul mental ma termina

15-01-2016
utilizator_174348
Nu este medic/terapeut
utilizator_174348
Buna ziua
-----------* si ma confrunt cu niste probleme foarte deranjante pentru mine, pot sa zic ca, chiar sunt ingrozitoare, sa va povestesc, totul a inceput cand am inceput sa port niste ochelarii, eh prostia mea asta a fost, in loc sa port si eu ochelarii normal pe ochii, vreau sa va zic ca timp de 3 ani i-am purtat numai si numai pe varful nasului, adica m-am uitat tot timpul peste ei, timp de 3 ani, nici o secunda nu i-am purtat si eu normal cum se poarta niste ochelarii
In fine la ochii am o senzatie foarte urata si ingrozitor de deranjanta as avea senzatia ca as avea ochii dezlipiti din orbita, parca nu ar fi stabil in orbita, datorii purtarii mele pe nas, cred ca mi-as fi fortat nervii sau muschii globului ocular,
Datoria chestiei aste cu ochii imi provoaca o incordare involuntara a buzelor care urca pe frunte, si automat imi declanseaza o anxietate foarte urata, dandu-mi simptome ca un fel de slabiciune a musculaturii gatului in partea din fata si la ceafa si, tin sa precizez ca am unele momente de numai simt deloc "gatu" cum s-ar zice mai pe romaneste, de ceva vreme am momente cand parca as avea fruntea goala sau plina, parca nu ar mai fi creierul limpede, in momentele alea numai pot gandi, numai pot face nimic, zici ca as avea capu gol parca nu mi-as mai simti fruntea si o simt tot mai uscata, sunt niste simptome foarte greu de explicat
Incordandu-mi buzele mele involuntar corpul meu se afla totdeauna intr- o tensiunea permanenta si chestia asta imi declanseaza o mare anxietate
Mai tot timpu stau incordat si intr-o tensiune musculara si un stres permanent chestia asta m-a pus la pamant
Am in permanenta o stare de incordare

Simptomele Mele Sunt !!!
La spate am un fel de moliciune a muschiilor spatelui, mai pe romaneste parca numai simt muschii intariti la spate, un fel de slabiciune musculara si am si furnicaturi uneori

La gat am o senzatie de moliciune a gatului "'adica un fel de slabiciune musculara " mai pe romaneste as zice sa intelegeti, am momente cand nu imi simt gatu mai deloc si cu tot cu ceafa, cand ma ia senzatia cu gatu si la ceafa numai pot sta in picioare si tre sa ma pun imediat in pat ca numai am o stabilitate pe picioare, cel mai deranjant e la ceafa si am si niste furnicaturi la ceafa si in partea din fata a gatului

De vreo 2luni am devenit un om bun de nimic, a aparut o senzatie la frunte care nici sa mai pot vorbi numai pot, e vorba de o senzatie de fruntea goala, uneori, de cap gol, uneori parca nu mi-as simti fruntea deloc si nici sa scot 2 cuvinte din gura numai pot, in momentele alea practic zici ca mi-a murit creierul, simt un gol in cap, si nici sa mai pot sa gandesc numai pot, uneori simt fruntea uscata si goala
Parca ar fi un blocaj sau gol mental la fruntea asta de imi da senzatia ca o numai simt
Si uneori mi se usuca fruntea
Parca as avea muschii fruntei slabiti ceva de genu si am furnicaturi la frunte

(*modificat de admin)
4 comentarii
0
16-01-2016, ora 04:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa citesti si Topicul Golul mental si lipsa trairilor al Liviei sa vezi cum a scapat ea de gol mental.
0
16-01-2016, ora 04:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O sa dispara asta. Nu e pe viata.
0
16-01-2016, ora 08:35
utilizator_174348
Nu este medic/terapeut
utilizator_174348
poti sa imi dai un link te rog ?
0
16-01-2016, ora 14:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
http://forum.romedic.ro/prod/Golul_mental_si_lipsa_trairilor_057081.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul