goluri de respiratie...?

14-02-2013
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
buna ziua. m-am hotarat sa cer ajutor si aici pentru ca pe alte rubrici nu am gasit raspunsurile cautate.Am astm usor de 3 ani.ma tratez cu symbicort, cu miofilin, mai iau aerius si magneziu aditiva atunci cand nu pot respira bine.problema este ca am de cativa ani niste goluri de respiratie, deasupra stomacului parca as inceta sa traiesc pt o secunda doua.Aceste goluri revin, in conditii de efort fizic, de stress si mai apar cand stau ghemuita., sau apar pur si simplu.Nu stiu ce este.La pneumolog nici nu a inteles ce este desi am ajuns si la urgenta cu aceasta problema.Mi-e f frica sa nu mor sub ochii copilului intr-o buna zi.Nu stie nimeni ce am, am fost la inima, am fost la neurolog, am primit xanax si recomandari de relaxare.Mentionez ca am probleme hormonale de 12 ani, hiperprolactinomie, microadenom hipofizar, ma tratez periodic cu dostinex, medicament pe care nu-l tolerez deloc si mi-e f rau de la el, ametesc f tare si parca ma baga in ceata total.de asta nu-l iau decat periodic cate o luna apoi iar peste 3 luni.Mentionez ca am devenit anxioasa, am avut perioade grele in viata, am 35 de ani si va rog daca vreun medic citeste si ma poate ajuta, poate este de natura psihologica. va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul