Greata, piele sensibila si durere abdominala

28-02-2011
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
De aseara am o greata permanenta, ma simt foarte slabita, am o sensibilitate ridicata la nivelul pielii (ma simt ca o vanataie imensa), nu am febra dar simt ca si cum as scoate flacari pe gura. De fiecare data cand ma ridic din pat sau fac vreo miscare brusca imi vine sa vomit. Mai simt deasemenea o durere pronuntata in zona pelvisului mentionez urmeaza sa fiu la menstruatie peste cateva zile. Nu am mai avut astfel de simptome, desi la menstruatie ma simt foarte rau: greata, cefalee si dureri abdominale. Va multumesc anticipat
6 comentarii
0
28-02-2011, ora 08:17
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
nu ai luat ceva medicament nou??? poate ai reactii adverse, oricum cred ca ar trebui sa mergi urgent la medic..
0
28-02-2011, ora 11:46
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cred ca ar tb. sa te consulte medicul de familie si ginecologul.Nu este normal sa ai asemenea simptome la venirea ciclului.
0
28-02-2011, ora 14:18
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
ma simt ceva mai bine acum, desi azinoapte am facut febra si de dimineata am dat afara tot ce am mancat ieri(ce am incercat sa mananc de fapt, pt ca nu pot s apun nimic in gura).de luat medicamente noi nu am luat si nu pot sa imi dau seama din ce cauza am patit asa ceva,...daca nu imi trece nici pana diseara maine ma duc la medic.
0
28-02-2011, ora 19:08
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cum nu ai fost inca la medic? te simti rau si tu amini aceasta consultatie ?nu te cert...dar nu te inteleg...daca ne-am adresa medicului de la primele simptome ale bolii ar fi mai bine pt. noi.Multa sanatate!
0
28-02-2011, ora 22:46
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
m-as bucura daca, as stii ca ai fost la medic.
Sigur e vreo problema cu colecistul (fiere lenesa)...
Da, raspund si celorlalti
..si eu, timp de 30 ani am avut aceste simptome la venirea ciclului, mai ales cu 2-3 zile inainte.
Tarziu am aflat remediul, e usor de rezolvat si iata-ti scriu si tie:
cu 5-6 zile inainte de ciclu, fa un ceai din coada soricelului, neindulcit, si care-..sa-l bei cat mai caldut, inghititura cu ininghititura...de 2 sau chiar 3 ori /zi.
Vei vedea ce rezultate spectaculoase vei avea si..nici nu-ti vei da seama cand, iti va veni ciclul...si nici dureri, nici ameteli nu vei avea.
Sanatate si cele bune.
0
01-03-2011, ora 19:09
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
multumesc pentru sfaturi.am ajuns la medic si toata treaba a fost o simpla indigestie care s-a suprapus cu ziua in care mi-a venit ciclul...m-am speriat degeaba:)
o sa incerc ceaiul de coada soricelului, multumesc mult, pana acum nu a mers nimic pentru durere, nici o pastila, sper sa scap de problema asta.Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Greața în sarcină
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  •