Gura stramba

08-10-2017
INA027
Nu este medic/terapeut
INA027
Acum ~4 ani, mama a observat ca "tin buza stramb".In fine eu nu realizam si ea spune ca e un tic si ca asa tin eu gura, ca trebuie sa ma dezobisnuiesc. Desi nu am ce sa fac oricat incerc tot cam stramb pare gura, buzele. Si cand vorbesc este vizibil. Prin urmare nu stiu ce sa fac pentru ca m am saturat sa-mi fie rusine sa vorbesc sau sa fac anumite gesturi, sau sa vorbesc cu cineva crezand ca v-a observa defectul meu. Am mai vazut persoane care "tin gura stramb" cred ca o fi din mimica fetei, dar problema mea nu este un TIC sau o OBISNUINTA, cel putin asa cred. Mentionez ca nu aveam aceasta problema pana acum cativa ani si ca a aparut dintr-o data. Nu am dureri sau jena in zona gurii, am observat ca uneori tin dintii din partea de jos in lateral Care ar putea fi motivul?
5 comentarii
1
08-10-2017, ora 21:33
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara,
va recomand un consult ca sa putem vedea cu exactitate de unde apare aceasta asimetrie si care ar fi solutiile de a fi reglata si adusa in parametrii estetici doriti de dumneavoastra. Va asteptam !
O seara buna!
1
09-10-2017, ora 12:57
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Este recomandat sa mergeti la un medic stomatolog pentru o consultatie. Poate fi un nerv afectat si in acest caz nu doare.
Multa sanatate.
1
09-10-2017, ora 14:15
INA027
Nu este medic/terapeut
INA027
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.Voi merge la consultatie.
0
11-10-2017, ora 19:32
Dr. A I
Dr. A I
Buna seara, v-as sugera sa mergeti si la un consult de specialitate la neurologie...nu ati mentionat nici un simptom suplimentar in afara de strambarea subita a gurii dar totusi, pentru siguranta dvs, un control suplimentar la un medic neurolog nu ar strica.

Seara buna!
0
13-11-2020, ora 19:18
ralucaa22
Nu este medic/terapeut
ralucaa22
Buna Ina, cum a decurs totul? Poti sa ne dai câteva informații?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul