Gura uscata

05-11-2012
itudy25
Nu este medic/terapeut
itudy25
Buna seara,

As vrea sa va spun ca am ajuns la capatul puterilor. De ceva timp ma confrunt cu o problema care ma exaspereaza: mi se usuca gura si buzele (si din cauza aceasta am o senzatie de sete) si nu stiu ce sa ma mai fac. Toamna asta am avut o gramada de simptome ciudate: stare generala proasta, dureri in partea stanga a abdomenului, senzatii de dezechilibru, ma treceau caldurii. Am facut o gramada de analize (sange, urina, fecale, eeg, ekg etc.) si toate mi-au iesit OK... dar acum ma confrunt cu problema aceasta si absolut toata lumea imi spune sa ma linistesc, sa ma calmez ca-mi va trece (inclusiv doctorii). Acum singurul lucru care-mi trece prin cap este sindomul Sjogren si tare mi-e frica ca asta mi-e soarta. 17 ani, baiat. Ce-mi recomandati?
3 comentarii
0
05-11-2012, ora 21:17
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NEAPARAT un control la DR. ENDOCRINOLOG.
Nefunctionarea normala a glandei tiroide,
iti poate da aceste stari!
Ai crescut brusc in inaltime?
.e SI asta UN semn...
cele bune,

p.s.
valoarea glicemiei este in limitele normale?
te intreb fiindca ti-e sete -mereu.
Asta s-ar putea si de la glanda tiroida.
0
05-11-2012, ora 21:50
itudy25
Nu este medic/terapeut
itudy25
multumesc de raspuns... da am crescut si inaltime putin, am si slabit, valoarea glicemiei este intre 71-76 mg. Voi merge la endocrinolog dar totusi ma ingrijoreza acel sindrom pentru ca simptomele nu prea se incadreaza in cele legate de functonarea incorecata a tiroidei.
0
05-11-2012, ora 23:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DE CE?
te tot gandesti la acel sindrom??????????????
lasa-l in plata Domnului!
cred ca-ti doresti..
offff.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.