durere in gat, gura uscata si o respiratie urata

09-01-2013
turturica gabriela
Nu este medic/terapeut
turturica gabriela
buna ziua simt o durere in gat mi se usuca gura si am si o respiratie ceva mai urata si atunci cand inghit simt o durere.am fost la un consult orl pre care nu l-am putut duce la capat. as vrea sa stiu ce pot face am facut o ecografie la tiroida care a iesit bine, fac si analize la sange pentru tiroida.va multumesc
5 comentarii
0
09-01-2013, ora 14:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa faciinvestigatii la gastrologie
am postat sute de mesaje aici cu explicatii care e legatura intre gat si refluxul gastric
0
09-01-2013, ora 16:43
dyanaxyx
Nu este medic/terapeut
dyanaxyx
buna ziua.scriu in legatura cu mama mea.are 50 de ani. sufera de o durere puternica in gat.dupa ce a consultat cel putin 10 medici orl isti, gastrologi, dentisti, psihologi, din judcluj durerea nu a trecut. a facut aerosol, a luat antibiotice (injectii si pe cale orala), ceva medicam pt stres, omeprazol, biter suedez, strepsils, faringosept, si multe altele.toate acestea fiid prescrise de doctorii la care a fost. a facut si o ciuperca in gat de la atatea antibiotice, care a trecut dupa mai multe tratamente.acum sta acasa si plange de durere, cateodata nici nu maipoate respira.unii doctori au zis ca nu are nimik, doar rosu in gat, altii au zis k pe baza de stres, unii au trimis o la analize.a facut si raze la plamani si exudat faringian, ceva teste la sange si totul e ok, dar durerea nu dispare cu nimik. are aceasta durere de 1an, se mai amelioreaza dupa cate un tratament cu antibiotice, dar nu a trecut niciodata de tot. inainte sa apara aceasta durere insuportabila i a aprut un nodul in zona gatului si a fost operata.durerea a aparut dupa vreo cateva luni de la operatie.scriu asta deoarece mama mea crede ca in timpul operatie i s a atins vreun nerv, nici un dr nu i a confirmat ipoteza. va rog sa ma ajutati. ce ar putea sa fie?nu mai stie la cine sa apeleze.va multumesc
0
09-01-2013, ora 17:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. faceti cate poze cu gatul in interior sa se vada bine si amigdalele si peretele pisterior a faringelui
atasati pozele pe adresa mea pe hotmail
imi descrie.ti amanuntit in ce loc simte durerea
2 ati citit pe forum despre regimul corect si tratamentul local in faringite?
0
09-01-2013, ora 19:43
turturica gabriela
Nu este medic/terapeut
turturica gabriela
am uitat sa precizez ca eu iau niste pastilute molitium venter si emanera
0
09-01-2013, ora 22:27
dyanaxyx
Nu este medic/terapeut
dyanaxyx
multumesc.o sa fac pozele cat pot de repede. nu am citit despre faringita deoarece nu stiam ca ar putea avea faringita. o sa citesc acum. multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Cum tratezi durerea în gât (ce să faci și ce nu)
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •