gusa nodulara

12-11-2013
marcu iulia
Nu este medic/terapeut
marcu iulia
Buna ziua, am o mare dilema, am un nodul tiroiedian drept de 4 cm, analizele de dozari hormonale au iesit bune, dar medicul mi-a spus ca nu exista tratament pt nodul la dimensiunea aceasta si singura solutie e operatia, am consultat 2 medici si raspunsul este acelasi, operatia.sunt foarte speriata, a trecut cineva prin asa ceva, cunosteti detalii despre ce implica aceasta operatie, riscuri, eu am 2 copii si sincer vreau sa traiesc sa le fiu aproape, ieri am fost si mi-a facut punctie, acum astept rezultatul si dupa aia sa ma programez pt operatie la domnul doctor grigorovici, de la spital spiridon.astept cu mare nerabdare orice opinie, va multumesc si sper sa fie bine.
6 comentarii
0
12-11-2013, ora 18:56
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
am sa-ti redau 2 exemple:
1. cineva draga, necasatorita la acea vreme.si e super ok acum.s-a casatorit si asteapta copii;

2, o doamna de 50 ani-vecina cu mine.si se simte bine, parca a si uitat-zice.

Iti doresc sanatate maxima,
ma voi ruga si pt tine si cei doi copii

p.s.
increde-te in medici si sa stii ca apoi,
vei uita..
numai bine,
0
12-11-2013, ora 18:59
marcu iulia
Nu este medic/terapeut
marcu iulia
multumesc din tot sufletul, pt mine a contat si conteaza enorm aceste vorbe, ma rog sa fie bine, pt copii mei in primul rand, sunt micute au nevoie de ambii parinti langa ele
0
12-11-2013, ora 23:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
SI pt ele, sau DOAR pt ele
se merita sa zambesti si la plecarea spre spital
SI spitalul e pt oameni

Roaga-te si-ti va fi bine

sanatate
0
19-11-2013, ora 10:40
marcu iulia
Nu este medic/terapeut
marcu iulia
buna-ziua, revin m-am programat pt operatie pe data de 5 decembrie, merg la spital, imi puteti spune va rog, cat trebuie sa stau in spital internata, si care este starea de dupa operatie, ma rog la d-zeu sa fie bine.Astept orice parere cu mare nerabdare, va multumesc.
0
24-11-2013, ora 16:59
Dorina Cornelia
Nu este medic/terapeut
Dorina Cornelia
Buna, ma intereseaza daca se poate face magnetoterapie in cazul tiroiditei hashimoto??
0
08-10-2016, ora 11:47
Veronicasv
Nu este medic/terapeut
Veronicasv
Cum va simtiti dupa operatie? Ati scos tiroida sau doar nodulii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: