Halitoza si puncte albe pe amigdale

15-11-2014
Florentinand
Nu este medic/terapeut
Florentinand
Buna ziua! De cativa ani am probleme cu respiratia. Am mers la stomatolog si mi-am tratat cariile, probleme cu stomacul am dar fac tratament iar acum doua zile am descoperit o chestie alba pe una din amigdale. Am luat un betisor si am incercat sa dau jos acea cchestie alba(pare a fi rest de la mancare). Nu am reusit sa scot insa betisorul mirosea groaznic. Ce sa fac? In sfarsit, stiu ca de acolo vine mirosul. Mi-e rusine sa spun altor persoane, e jenant dar efectiv problema asta cu halitoza ma supara foarte rau. Ce sa fac?
De mica am probleme cu amigdalele, cand se inflamau ma dure foarte tare. Acum nu par inflamate, ba mai mult, simt in spatele limbii mucus si nu pot inghiti foarte bine iar limba este incarcata mai tot timpul;
10 comentarii
0
15-11-2014, ora 19:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este amigdalita cronica cu cazeum
tratamentul este chirurgical.. scos amigdalele complet
sau reducerea lor in vollum cu radiofrecventa
0
15-11-2014, ora 23:37
Florentinand
Nu este medic/terapeut
Florentinand
Mi-e foarte frica si nu stiu daca sunt medici buni in Calarasi. Multumesc frumos
0
26-01-2015, ora 13:57
Amelieee
Nu este medic/terapeut
Amelieee
Buna ziua ! Si eu ma chinui cu mirosul urat al guri de ceva timp. Într-adevăr am niste cari pe care acum le tratez.. Dar tin sa mentionez ca mirosul cred ca vine din stomac am limba un pic alba si am gasit in timp ce ma spălăm pe diniti ca o pata alba si mirosea îngrozitor !! Ce sa fac ce anlize sa fac ?? Nu mai sport ma spal de 10 ori pe diniti plus apa de gura spray, orice !! Tot nu se diminuează mirosul.. Sunt tânara am abia 24 de ani si deja sunt in depresie toata lumea imi vorbeste de la un metrou distanta !! Este foarte jenant !! Si cu stomacul am mici probleme sunt cam imbalonata si flatulente... Cand am scaune sunt cam Moi si urat mirositoare !! Si dureroase ! Va multumesc si astept un mesaj!!!!
0
26-01-2015, ora 19:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. teste din scaun pentr helicobacter pilori si conult la gastrologie daca e cazul
2 consult la ORL..sa decida daca amigdalele sunt pentru operatie clasica sau e suficient reducerea lor in volum cu radiofrecventa
0
26-01-2015, ora 19:23
Amelieee
Nu este medic/terapeut
Amelieee
Va multumesc mult pt mesaj
O sa ma duc sa fac testul cat mai repede !!
0
26-01-2015, ora 21:13
Amelieee
Nu este medic/terapeut
Amelieee
Am uitat sa specific ca limba mea are ca niste bubite rosi... Nu de vad foarte bine doar daca scot limba ft mult in afara ! Sunt cam rosi si au si un strat alb peste ce poate fi ?
0
26-01-2015, ora 21:14
Amelieee
Nu este medic/terapeut
Amelieee
Nu pot sa ca trimit o poza sa va arat !..
0
27-01-2015, ora 19:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ba.da
pe adresa mea pe hotmail
0
04-02-2018, ora 19:19
Fil21
Nu este medic/terapeut
Fil21
Buna ziua. Sunt baiat de 18 ani. am problema cu respiratia. Este mirositoare, iar limba imi este alba. Am problema asta de mic copil, insa nu am probleme cu gitul (dureri nu am) sau cu amigdalele. Am citit pe internet ca pot sa fac spalaturi cu apa+bicarbonat de sodiu. La medic nu am fost. Dimineata m-a spal pe limba cu pasta de dinti pentru a reduce mirosul. Acum 2 zile am observat ca am 2 cosuri pe limba ( unul in partea dreapta, altul in partea stinga al limbii, aproape de capatul limbii). Cum sa fac sa reduc acest miros urit? Sint ceva medicamente pentru aceasta? La doctor inca nu am fost, insa planuiesc sa ma duc. Cum pot sa scap de acest miros urit? Ajutati-ma va rog!
0
08-02-2018, ora 16:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult la Gastrologie
acolo e problema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdalele umane absorb nanoplasticele, sugerează cercetătorii
  •