halucinatie versus cosmar

12-10-2009
Lea
Nu este medic/terapeut
Lea
De fiecare data cand dorm ziua am cosmarul sau halucinatia ca vad aievea tot ce se intampla in camera mea si aud ce se petrece afara. Azi insa am vazut si lucruri ca nu existau, de exemplu telefonul meu care suna, o femeie care vorbea ca la radio de undeva de langa patul meu, si care a pus mainile pe mine cand am strigat ca vreau sa ma trezesc! De fiecare data ma sperii foarte tare si reusesc cu greu sa-mi vin in fire. Azi ma temeam sa ma uit in oglinda. Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti... Mersi anticipat
4 comentarii
0
12-10-2009, ora 14:20
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este cosmar nici halucinatie, este realitate. In somn corpul astral (sufletul) se desprinde de trup si este activ vazand lucruri atat in lumea de aici cat si in lumea de "dincolo", si in viitor sau trecut.
Amintirea lucrurilor vazute de in acest timp nu se intalaneste decat la putini oameni. In general la cei cu suflet curat sau la cei cu probleme de nervi si nervi slabiti.
Pt. a redresa aceasta stare, mai ales daca/ca va sperie, consultati un medic homeopat cu experienta.
Exista remedii care va interesc nervii si astfel de amintiri si senzatii dispar usor.
Evitati cafeaua, iutelile, alcoolul in totalitate cat si lucrurile care va afecteaza negativ nervii.
0
12-10-2009, ora 14:49
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
scareface, nu ne baga in sperieti!
Sunt cosmare, eu am de la neuroleptice uneori, cand iau pastile mai multe.
Cum sa se desprinda sufletul de corp, in momentul acela am fi morti!!!
0
12-10-2009, ora 15:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai nu am zis ca se desprinde total.. interpretezi gresit. Aproape orice om stie ca sufletul ramane legat de corp cu in fir pana in clipa mortii...
Sperietura si frica vine din necunoastere. Realitatea si adevarul nu sperie... si nu este nimic de speriat mai ales ca in cazul de sus se vad lucruri reale si normale si nicidecum de infricosat.
0
14-10-2009, ora 17:09
Lea
Nu este medic/terapeut
Lea
Va multumesc mult. Cred ca sunt totusi nervii mei de vina, care sunt un pic rataciti :)
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hărți corporale ale halucinațiilor, create de psihologii britanici
  • Coșmarurile pot fi un semnal de alarmă precoce al bolii Parkinson
  •