Buza si barbia tot amortite dupa puroi la o masea
Buna ziua ! Acum 3 saptamani mi-a aparut puroi la o masea si am avut obrazul extrem de umflat, inca de atunci mi-a amortit jumatate din buza de jos, jumatatea dreapta deoarece masraua a fost pe partea dreapta si totodata si jumatatea dreapta de barbie. Am crezut ca este ceva normal deoarece oricum era amortit tot obrazul drept de la infectie. Intre timp s-a desumflat de la antibiotice obrazul, insa buza si barbia tot amortite au fost..am fost la doctor, mi-a scos maseaua ieri si totusi, barbia si buza inca imi sunt amortite ca dupa o anestezie. Este ceva grav? Ce ar trebui sa fac? Ce pot sa iau? Multumesc.
4 comentarii
Buna ziua,
Ar fi utila radiografia facuta inainte de extractie pentru a vedea cat de mult era afectat osul.
Trebuie un consult minutios pentru a depista cauza anesteziei obrazului, barbiei si buzei.
I-ati spus medicului care v-a extras maseaua ca sunteti amortit?
Ar fi utila radiografia facuta inainte de extractie pentru a vedea cat de mult era afectat osul.
Trebuie un consult minutios pentru a depista cauza anesteziei obrazului, barbiei si buzei.
I-ati spus medicului care v-a extras maseaua ca sunteti amortit?
Buna ziua, dupa cum a spus si colega mea, o radiografie preextractionala ne poate da mai multe detalii. In primele zile dupa extractie poate sa fie aceasta senzatie de la edem, umflatura, dar ar trebui sa se remita de la o zi la alta. Altfel, pot fi anumite filete nervoase care au fost atinse si senzatia de amorteala poate dura o perioada lunga de timp. Poate ajuta un tratament cu multivitamine ( tip Milgama ), dar trebuie discutat cu medicul dumneavoastra daca considera necesar.
Buna ziua, am luat antibiotice(fara prescriptia medicului) pentru un abces, o infectie.
Initial mi-a trecut dar a recidivat, nu asa dureros dar inca doare!
De 4 zile tine aceasta durere, la care a mai venit o problema..
Mi a amortit buza, dar doar in partea stanga, unde sunt si durerile, si barba putin.
Este ceva de ingrijorat, sau mai bine zis ce trebuie sa fac, este ceva grav? Multumesc anticipat
Initial mi-a trecut dar a recidivat, nu asa dureros dar inca doare!
De 4 zile tine aceasta durere, la care a mai venit o problema..
Mi a amortit buza, dar doar in partea stanga, unde sunt si durerile, si barba putin.
Este ceva de ingrijorat, sau mai bine zis ce trebuie sa fac, este ceva grav? Multumesc anticipat
Buna dimineata,
Trebuie sa mergeti urgent la stomatolog pentru tratament de specialitate.
Trebuie sa mergeti urgent la stomatolog pentru tratament de specialitate.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Mai am nevoie de un consult neurologic?
- 9mi-a amortit fata
- 21dureri de cap + amorteala usoara pe partea dreapta a capului
- 8Boala de inima?
- 6Completare 1 tratament insomnie
- 9imi amorteste spatele intr-un punct
- 2Masea cu infectie extrasa
- 10ce inseamna diagnosticul RADICULOPATHY am in sfarsit un diagnostic???????
- 7Am probleme de cativa ani cu genunchii
- 2durere picior amortire inima
- 1Infectie dinte
- 1Infectie cronica masea
- 2Durere de masea
- 2ameteli si amorteli
- 3de 4 luni tratez o masea si m-am ales cu mare infectie
- 3Amorteala mana stanga
- 2Infecţie dinte
- 9Cauza infectiilor?
- 1Puroi la masea
Mai multe informații despre: infectia dentara Amorteala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
